Blog o rolkach

Kochasz jazdę na rolkach? Ten blog jest dla Ciebie!

Zimowy trening rolkowy, czyli zalety jazdy na łyżwach

0

skates seasonKiedy już postawisz pierwsze kroki na lodowisku, zapewne będziesz tam wracał w każdej wolnej chwili. Jazda na łyżwach wciąga tak samo jak jazda na rolkach. Potwierdzi to każdy miłośnik skating’u. Być może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale oprócz dobrej zabawy łyżwiarstwo niesie za sobą wiele pozytywnych skutków. Jakich? Przeczytaj sam!

Ostatnio pisaliśmy o tym jak nauczyć się jeździć na łyżwach, jeśli wcześniej jeździliśmy na rolkach. Musimy sobie bowiem jakoś ten zimowy czas zorganizować. Nie każdy ma możliwość wyjścia na zadaszoną halę, aby w okresie zimy dobrze przygotować się do letniego okresu jazdy po skateparkach czy ulicach miast.

Główną zaletą łyżew, jak i rolek jest angażowanie niemal wszystkich partii mięśni. Dzięki temu sport ten znakomicie wspomaga odchudzanie. Doskonale kształtuje też mięśnie ud, pośladków czy brzucha. Systematyczna jazda na łyżwach poprawia naszą kondycję, pomaga rozładować stres oraz zapewnia odpowiednie dotlenienie mózgu jeśli korzystamy z lodowiska na świeżym powietrzu.

Łyżwy wpływają pozytywnie na rozwój i koordynację ruchową dzieci. Jeżeli ważniejsze od adrenaliny jest dla nas poczucie bezpieczeństwa podczas uprawiania sportu, również warto sięgnąć po łyżwy. Nie jest to sport całkowicie bezkolizyjny, aczkolwiek na pewno bardziej bezpieczny niż np. jazda na desce snowboardowej. Jeżeli boimy się upadku, warto zaopatrzyć się w ochraniacze na kolana i łokcie. Nic nie stoi również na przeszkodzie by na lodowisku poruszać się w kasku. Wybierając się na łyżwy nie musimy także martwić się o swój portfel. Bilety na lodowiska zazwyczaj nie są drogie. Dodatkowo bardzo często właściciele lodowisk oferują nam różne rabaty i promocje. Dziecko w wieku szkolnym na pewno będzie miało jakąś zniżkę. Tańsze bilety obowiązują także dla grup zorganizowanych, rodzin lub w godzinach przedpołudniowych w dni robocze.

Każde lodowisko oferuje także możliwość wypożyczenia sprzętu, my jednak polecamy zaopatrzyć się we własny. Koszt wypożyczenia nie jest co prawda bardzo wysoki. Sprzęt z reguły też jest odpowiednio konserwowany a płoza zaostrzona. Dla tych, którzy będą traktować łyżwy jako jedynie dodatek do treningów rolkowych jest to dobre wyjście z sytuacji, bowiem płacimy niewiele i nie musimy martwić się o jakość używanego sprzętu. Własne łyżwy to podobnie jak rolki – wygoda, komfort i idealne dopasowanie do własnych umiejętności i upodobań.

Niezależnie od tego czy jeździmy szybko czy też nie w naszym mózgu powstają tzw. ?hormony szczęścia?. Dzięki temu wprowadzamy się w pozytywny nastrój i z optymizmem patrzymy na otaczającą nas rzeczywistość. Łyżwy to także doskonały sport grupowy. Jeśli po intensywnych treningach na lodowisku chcemy się zrelaksować to jest to wręcz wyśmienita okazja do spędzenia czasu z rodziną lub znajomymi. Możemy jeździć trzymając się za ręce lub jeden za drugim. Możliwości jest wiele. Wystarczy zaufać naszej wyobraźni.

Skomentuj ten wpis