Blog o rolkach

Kochasz jazdę na rolkach? Ten blog jest dla Ciebie!

Filmy o rolkach

0

freestylerolling-filmPamiętasz może, co miało największy wpływ na to, że zacząłeś interesować się rolkami, albo co sprawiło, że bardzo chcesz się nauczyć jeździć? Dla jednych z pewnością były to doświadczenia dnia codziennego; spotykamy wielu ludzi w parkach i na ulicach, którzy cieszą się tym sportem. Dla innych był to zapewne przykład rodziców, starszego rodzeństwa, albo po prostu znajomych, ale jest też spora grupa osób, która zakochała się w rolkach po obejrzeniu filmu!

Filmy o rolkach podzielić można na dwie grupy; filmy instruktażowe, które uczą jak jeździć i jak wykonywać triki oraz filmy fabularne. Pierwsze z nich, są niezwykle chętnie oglądane, co widać choćby po ilości wyświetleń na popularnych portalach wideo. Kręcą je najczęściej instruktorzy, wydawane są przez szkółki jazdy; uczą trików, bezpiecznej jazdy oraz bardziej zwariowanych sztuczek. Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z rolkami, chętnie uczą się z tych filmów ? jest to wygodne, każdy manewr pokazany jest bowiem bardzo dokładnie.

Drugi rodzaj filmów, to te pełnometrażowe, a o jeździe na rolkach powstało ich dość wiele. Jednym z takich filmów, który nie opowiada w całości o rolkarstwie, ale zawiera jego elementy, jest Riders. Zobaczymy w nim wiele ciekawych trików, i choć do samego filmu wiele osób odniosło się krytycznie, to jednak niektóre sceny z rolkami w tle są bardzo dobrze nagrane. Dodatkowo dużo dobrego humoru, oraz zaskakująco dobra muzyka, która wprawia w odpowiedni, sportowy klimat. Filmem, który podbił serca kochających rolki, był z pewnością B-Unique Team ? Freestyle Rolling. Zrobiony został on na najwyższym poziomie, riderzy pokazują niezwykle wymyślne triki. Rolki przedstawione są tutaj nie tylko jak sport, ale jak cała kultura oraz styl ? odrębny dla każdego ridera.

Wiele filmów, w całości poświęconych rolkom, powstało w latach 90, kiedy to panowała na nie największa moda. Wielu nastolatków oszalało wtedy na punkcie filmu Odlotowe szaleństwo, opowiadającym historię chłopaka, który dzięki rolkom pokonuje niechęć nowego otoczenia i brak akceptacji. Filmy o rolkach są zazwyczaj bardzo żywiołowe, a twórcy niezwykle starają się aby podkład dźwiękowy był zawsze na najwyższym poziomie. Warto może zatem czasem obejrzeć taki film i coś podpatrzeć?

Skomentuj ten wpis