Blog o rolkach

Kochasz jazdę na rolkach? Ten blog jest dla Ciebie!

Rolki do jazdy agresywnej ? budowa

0

m12_2Przymierzając się do zakupu rolek agresywnych musimy przede wszystkim zadać sobie pytanie na czym właściwie polega taka jazda i czy nasze umiejętności rolkowe są już na poziomie, który pozwala przygotować się do jazdy agresywnej. Bazuje ona głównie na wykonywaniu różnego rodzaju tricków połączonych ze skokami oraz np. „ślizganiem się” po murkach czy poręczach.

Nie ma jednego określonego sposobu na jazdę agresywną. Kombinacji może być tutaj wiele. Wszystko zależy od wyobraźni jeżdżącego. Rolki do jazdy agresywnej muszą więc mieć odpowiednią budowę i kształt. Przede wszystkim, sprzęt tego typu powinien być dużo bardziej wytrzymały, a tym samym niestety cięższy. Ze względu na zakres wykonywanych ruchów, sporą uwagę zwraca się tutaj na stabilizację kostki. Rolki do jazdy agresywnej są więc dodatkowo wzmacniane w jej obrębie.

Na pewno zauważyliście, że rolki agresywne mają również dużo mniejsze kółka. Ten celowy zabieg także ma swoją przyczynę. Kółka te są nie tylko dużo mniejsze od tradycyjnych, ale zrobione zostały na kształt walca. Taka budowa i wielkość o wiele bardziej ułatwiają lądowanie po zakończonym skoku. Innymi słowy, taki rodzaj kółek chroni nas przed upadkiem i jego następstwami. Nie wszystkie rolki do jazdy agresywnej mają jednak taki sam rodzaj płozy. Najpopularniejsze są z pewnością tzw. rolki flat. W tym modelu wszystkie kółka mają jednakową wielkość. Rolki agresywne mogą również mieć dwa mniejsze kółka w środku, a na zewnątrz kółka nieco większe. Typ ten nazywany jest Antirocker. Ostatni rodzaj rolek posiada z kolei nie cztery, a jedynie dwa kółka. Ułożone są one bo bokach. Rolki takie przyjęło się nazywać Freestyle.

Rolki do jazdy agresywnej posiadają także specjalne przestrzenie do wykonywania tricków. I tak, od spodu rolki odnajdziemy miejsce, które ułatwi nam poprawne wykonanie grindów. Do robienia slide’ów z kolei przystosowana jest przestrzeń po bokach rolki.

Kupując pierwsze rolki do jazdy agresywnej należy także zwrócić uwagę na rozmiar. Rolki takie powinny wkładkę takiej samej długości jak nasza stopa. Po kilku jazdach z pewnością dopasują się do naszej nogi, jednak już na wstępie nie powinny być one ani za duże ani za małe. Na początek warto zainwestować w rolki agresywne firm Roces lub Rollerblade. Z pewnością będziecie z nich zadowoleni!

Skomentuj ten wpis