Blog o rolkach

Kochasz jazdę na rolkach? Ten blog jest dla Ciebie!

Rolki damskie vs męskie

0

rolkiJeszcze niedawno podział na rolki damskie i męskie nie był zbyt często stosowany przez producentów tego typu sprzętu. Panie zatem nie miały innego wyboru i musiały korzystać z takich samych rolek jak mężczyźni. Jak wiadomo, kształty kobiecej i męskiej stopy znacząco się od siebie różnią. Ten fakt wymusił zatem na firmach produkujących rolki podział na produkty typowo dla kobiet i typowo dla mężczyzn.


Jakie są kluczowe różnice pomiędzy tymi rolkami? Przede wszystkim zakres rozmiarów. Rolki dla pań produkowane są w rozmiarach od 36 do 42. Dla panów natomiast przygotowano produkty, z których najmniejsze rolki posiadają rozmiar 39, a największe 46 lub 47, a niekiedy nawet i 48! Takie ramy rozmiarowe mają jednak swoją wadę. Spora grupa kobiet ma bowiem stopę większą niż rozmiar 42. Oznacza to, że takie miłośniczki skatingu mogą znaleźć coś dla siebie jedynie w rolkach dla mężczyzn, które nie zawsze będą im jednak odpowiednio pasowały.
Ponadto, rolki damskie i męskie różnią się między sobą wyprofilowaniem podeszwy. Męskie rolki są dużo szersze. Damskie natomiast dopasowane są odpowiednio do kształtu kobiecej stopy.

To, co odróżnia rolki damskie od męskich, to także kolor. Kobieca kolorystka jest dużo bardziej żywa, zazwyczaj dominują w niej elementy w barwie różowej. Męskie rolki to w dużej mierze produkty w kolorze czarnym ozdobione wstawkami w stonowanych odcieniach kolorystycznych.
Kluczową cechą jest również waga rolek. Damskie rolki (choć nie jest to regułą) zazwyczaj są nieco lżejsze od męskich.
Obecnie większość rolkowych modeli można dostać w wersji zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Taki podział powoli zaczyna być już czymś powszechnym.

Skomentuj ten wpis