Blog o rolkach

Kochasz jazdę na rolkach? Ten blog jest dla Ciebie!

Jak wybrać kask i ochraniacze na rolki?

0

skatinghelmetZa każdym razem kiedy wybieramy się na rolki, nie jesteśmy w stanie zagwarantować sobie stuprocentowego bezpieczeństwa. Oczywiście, im więcej potrafimy, tym pewniej czujemy się podczas jazdy. Wypadek ma jednak to do siebie, że nigdy nie wiemy kiedy się przydarzy. Warto więc być na niego jak najlepiej przygotowanym.

Rolki to nie jedyny sprzęt, którego potrzebujemy do uprawiania skatingu. Musimy zaopatrzyć się jeszcze w kilka innych rzeczy. Jedną z nich jest odpowiedni kask oraz ochraniacze.Kask ochrania naszą głowę podczas potencjalnego upadku. Jak wiemy, urazy głowy są jednym z najpoważniejszych obrażeń ciała. Kask amortyzuje uderzenie, zabezpieczając jednocześnie delikatną skórę głowy. Aby prawidłowo spełniał on swoją funkcję, musi być odpowiednio dobrany rozmiarem. Bez problemu znajdziemy kask zarówno dla dziecka, jak i dla osoby dorosłej. Wybierając kask musimy zwrócić uwagę na jego wagę. Nie powinien on być jednocześnie, ani zbyt lekki, ani ciężki. Ponadto, powinien posiadać dobrą wentylację. Całkowicie zabudowany kask spowoduje, że skóra głowy zacznie się pocić, co przy wysokich temperaturach nie jest zbyt komfortowe.

Kiedy już nasza głowa jest odpowiednio chroniona, warto zadbać o bezpieczeństwo innych części ciała. Każdy jeżdżący na rolkach wie, że upadki często kończą się stłuczeniem kolan lub łokci. Uraz taki potrafi unieruchomić człowieka nawet na kilka dni. Do tego dochodzą jeszcze urazy nadgarstka. Upadając, próbujemy bowiem asekurować się rękami. Dlatego też producenci ochraniaczy wprowadzili również specjalne zabezpieczenia na nadgarstki. Niezależnie do tego czy zabezpieczamy łokcie, kolana czy nadgarstki, każdy typ ochraniaczy powinien ściśle przylegać do ciała. Ponadto, musi posiadać elementy amortyzujące wstrząsy i chroniące przed obtarciami. Tylko taki sprzęt zapewni nam odpowiednią ochronę.

Inną kwestią związaną z bezpieczeństwem na rolkach jest zakładanie elementów odblaskowych. Dzięki nim jesteśmy dobrze widoczni już z daleka. Odblaski dobrze jest nosić nie tylko w nocy, ale także podczas dnia. Zminimalizujemy przez to ryzyko kolizji z samochodem lub innym uczestnikiem ruchu.

Skomentuj ten wpis