Blog o rolkach

Kochasz jazdę na rolkach? Ten blog jest dla Ciebie!

Rolki, a walka z cellulitem

2

rolki1Z cellulitem zmaga się obecnie wiele kobiet. Aby się go pozbyć stosujemy różnego rodzaju kosmetyki. Niestety ich użytkowanie nie sprawi, że pożegnamy się z nim na zawsze. Środki takie poprawiają jedynie wygląd naszej skóry i ewentualnie zapobiegają dalszemu rozprzestrzenianiu się cellulitu. Najskuteczniejszym sposobem jest natomiast odpowiednia dieta i regularne uprawianie sportu.

Każda dieta, na którą się decydujemy, powinna być wcześniej skonsultowana z lekarzem. Ciężko więc doradzić jeden konkretny sposób odżywiania, który byłby odpowiedni dla osób mających problem z cellulitem. Na pewno warto jeść więcej owoców i warzyw oraz pić dużo wody. Zrezygnować powinniśmy natomiast z ciężkostrawnych potraw, które z reguły zawierają sporą ilość tłuszczu. Dobrym nawykiem będzie także regularne spożywanie posiłków.

Cellulit może być skutkiem uwarunkowań genetycznych, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Najczęściej jednak pojawia się jako efekt nadmiernego nagromadzenia się tkanki tłuszczowej. Jej utrata wiąże się więc z redukcją cellulitu. Aby zmniejszyć tkankę tłuszczową nie wystarczy tylko odpowiednio się odżywiać. Potrzeba do tego także aktywnego stylu życia. W tym momencie z pomocą przychodzą nam rolki. Jest to bowiem jeden z najlepszych pomocników w walce z cellulitem. Jazda na rolkach doskonale pomaga spalić tłuszcz z takich partii ciała jak uda, pośladki czy ramiona.

W tych miejscach cellulit pojawia się najczęściej. W miejsce tkanki tłuszczowej powstają silne i estetycznie wyglądające mięśnie, a nasza skóra staje się bardziej napięta. Rolki poprawiają więc nie tylko wygląd naszej skóry, ale również przyczyniają się do polepszenia ogólnej kondycji organizmu. Aby skutecznie walczyć z cellulitem, na rolkach trzeba jeździć regularnie. Najlepsze efekty osiągniemy trenując przynajmniej pół godziny dziennie. Jeżeli nie jesteśmy w stanie robić tego codziennie, ustalmy swój własny harmonogram ćwiczeń i solidnie się go trzymajmy.

2 komentarze

  1. Misteria

    Zgadzam się prawie ze wszystkin. Ale „jazda na rolkach doskonale pomaga spalić tłuszcz. ” – nie istnieje bowiem miejscowe spalanie tłuszczu, wobec czego nie możemy napisać że pomaga spalić tłuszcz np z ud, tylko spala tłuszcz ogólnie. Podane partie modeluje jazda na rolkach nie dlatego, że spala się z nich tłuszcz a głównie dlatego, że rzeźbi mięśnie nóg i ujędrnia skórę 😉

    Odpowiedz
  2. RenataWroclove

    Kochane, a czy oprocze rolek stosowalyscie cos jeszcze na cellulit zeby wam zniknal ładnie? Bo u siebie zauwazalam, ze cellulit faktycznie znika, ale np. moja skora wydaje sie bardziej wiotka i słabo nawilżona.

    Odpowiedz

Skomentuj ten wpis