Blog o rolkach

Kochasz jazdę na rolkach? Ten blog jest dla Ciebie!

Pokonywanie przeszkód na rolkach

0

Jazda na rolkach staje się coraz bardziej popularna. Rolki zakładają na nogi nie tylko dzieci i młodzież, ale także osoby starsze, które chcą aktywnie spędzać swój czas. Nie zawsze jednak powierzchnia, po której się poruszamy, ułatwia nam jazdę. Jak więc radzić sobie z jazdą w trudnych warunkach?

Przede wszystkim musisz opanować jazdę po ulicy. Jeżeli dopiero zaczynasz swoja przygodę z rolkami, nie wybieraj miejsc zatłoczonych i często uczęszczanych, a raczej te spokojne, gdzie nie chodzi zbyt wielu ludzi i nie jeździ za dużo samochodów. Jednak piesi i pojazdy to nie jedyne przeszkody, z którymi będziesz musiał się zmierzyć. Na drodze występują często dziury, nierówności w chodniku, żwir, studzienki kanalizacyjne i wiele innych utrudnień, które z pewnością nie sprawią, że jazda będzie jednostajna ? musisz być na to przygotowany.

W pokonywaniu wszelakich przeszkód najważniejsza jest technika, a także, co w pełni zrozumiałe, odpowiednia praca nogami. Kiedy chcesz pokonać wzniesienia, powinieneś pamiętać, aby nie obciążać pięt, a cały ciężar swojego ciała przenieść do przodu. W takiej pozycji, jazda będzie płynniejsza. Warto także, mocno się odbijać wewnętrznymi krawędziami rolek.

Utrapieniem rolkarzy są z pewnością wszystkie krawężniki, zwłaszcza te wysokie, których na naszych drogach nie brakuje. Pokonywanie ich jest trudne. Prawdę mówiąc, z krawężników nie można zjeżdżać, należy przez nie przebiegać, lecz tę zdolność posiadają tylko Ci, którzy technikę jazdy znają wyśmienicie. Początkujący powinien zatrzymać się przed krawężnikiem i zwyczajnie z niego zejść lub wyjść. Po pewnym czasie Twoje ruchy staną się płynne. Przy tej czynności koniecznie trzeba zwrócić uwagę na nogi ? nigdy ich nie prostuj kiedy pokonujesz tę przeszkodę ? ugięte nogi, to w tej sytuacji konieczność.

Największa jednak chyba trudnością, zwłaszcza dla początkujących, ale nie tylko, są schody. Chcąc je pokonać, należy być bardzo ostrożnym, a na jazdę po nich mogą pozwolić sobie jedynie osoby z bardzo dużym doświadczeniem. Wychodząc po schodach ostrożnie stawiaj kroki, trzymaj się barierki, a stopę zawsze kładź jak najdalej to możliwe, tak by rolka dotykała ściany kolejnego schodu. Podobne, lecz nieco trudniejsze jest schodzenie, gdyż wykonujemy je tyłem, również trzymając się barierki.

Jeżdżąc w miejscach, gdzie występuje wiele przeszkód, powinieneś mieć zawsze lekko wysuniętą do przodu rolkę z hamulcem. W razie konieczności szybkiego hamowania, możesz to od razu zrobić i uniknąć wywrotki.

Skomentuj ten wpis