Blog o rolkach

Kochasz jazdę na rolkach? Ten blog jest dla Ciebie!

Jak się ubrać na rolki?

6

jazda na rolkach po ulicyRolki to sprzęt dla osób aktywnych, co jednak wcale nie  oznacza, że tylko dla wybranych. Każdy może nauczyć się na nich jeździć, a wtedy z pewnością je pokocha. Jednak, w jeździe na rolkach, oprócz zamiłowania, chęci, motywacji i odpowiednich rolek oczywiście, ważny jest także cały ubiór, w jakim wychodzimy na przejażdżkę ? to on bowiem zadecyduje o tym, jak będziesz się czuł podczas jazdy i jak efektywna ona będzie.

Jeżeli mowa o stroju na rolki, warto zauważyć, że w jego skład nie wchodzi jedynie sama odzież, ale też, a może przede wszystkim, kask oraz ochraniacze. Często uważamy, że osoby dorosłe są zwolnione z obowiązku ich  zakładania  – to duży błąd! Wypadki mniejsze i większe, zdarzają się podczas jazdy na rolkach często, dlatego warto zadbać o nasze kończyny i głowę. Niekiedy nasz błąd, lub innego jeżdżącego,  może kosztować nas wiele tygodniu bólu, a w najlepszym wypadku kilka siniaków.

Kask należy zakupić przed pierwszą przejażdżką. Nigdy nie wyjeżdżaj bez niego ? to on najlepiej ochroni Twoją głowę przed urazami. Łokcie i kolana to miejsca dość strategiczne i ważne, zapewniają bowiem swobodę ruchów. Dlatego tak ważne są ochraniacze. Dobrze byłoby, gdyby były dobrej firmy, wytrzymałe, stabilne, ale niezbyt ciężkie.

Jeżeli chodzi natomiast o sam strój na rolki, to są dwie podstawowe zasady: powinien być, po pierwsze sportowy, a po drugie wygodny. Wybierz więc ubranie firmy, która zajmuje się produkcją ubiorów sportowych. Dlaczego? Są one wykonane z odpowiednich materiałów, które  ?oddychają?, posiadają wywietrzniki oraz nie przeszkadzają podczas wykonywania sportów.  Jest to ważne,  bo podczas jazdy na rolkach nic nie powinno Ci przeszkadzać; uwierać, ugniatać, czy drapać ? powinieneś skupić się wyłącznie na jeździe , a nie na wyglądzie, czy na ciągłym poprawianiu się. Dlatego, jeśli używasz i masz swoje sprawdzone ubrania ? załóż je koniecznie na rolki.

Jazda na rolkach powinna być przyjemna i dostarczać wielu pozytywnych wrażeń. Zrób więc wszystko, aby tak właśnie było.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.8/5 (5 votes cast)
Udostępnij ten wpis na:

  6 komentarzy

  1. Jenn

   Ochraniacze to konieczność. Szczególnie na kolana. Upadki na tą część ciała są dosyć częste, nawet jak bardzo uważamy.

   Odpowiedz
  2. Marysia

   A jeśli chodzi o skarpetki, można iść na rolki w „stopkach”? Bo chciałam pojeździć na rolkach, a nie mam długich skarpetek 😞

   Odpowiedz
  3. Lena

   A ja bardzo lubię opaski na włosy. Fajnie podtrzymuj włosy, chronią oczy przed potem i jest ich duży wybór – zarówno kolory i wzory.
   Jeżeli szukacie to polecam https://dodatkowo.com.pl – każda znajdzie coś dla siebie 😉

   Odpowiedz

  Skomentuj ten wpis