Blog o rolkach

Kochasz jazdę na rolkach? Ten blog jest dla Ciebie!

Doskonalenie równowagi bez urazów? Rolki to odpowiedź!

Niektórzy ludzie mają naturalną rozwiniętą umiejętność utrzymywania równowagi, ale dla wielu nie jest to rzecz, która przychodzi naturalnie. Czasem to bagatelizujemy, zapominając iż równowaga może wpływać na sposób poruszania się i to w na jaki sposób możemy uprawiać określone sporty i zajęcia.

Powerslide_Swell_Asha RJ_056_Alta_renejr

Posiadanie umiejętności utrzymywanie równowagi to ważna umiejętność. Zmniejsza ilość energii, którą wydajesz podczas wykonywania regularnych czynności, takich jak chodzenie, a nawet siedzenie, a także pomaga zmniejszyć zmęczenie. A ponieważ równowaga w jeździe na rolkach jest konieczna, warto nauczysz się niezbędnych sztuczek i technik, aby ją poprawić.

Jazda na rolkach poprawia równowagę, dzięki mięśniom używanym podczas uprawiania tej aktywności. Popraw swoją równowagę podczas jazdy na rolkach, gdy używasz mięśni brzucha dolnego. Jazda na rolkach wymaga tego, aby utrzymać stałą postawę kręgosłupa – co jest idealnym przepisem, jeśli szukasz sposobu na osiągnięcie lepszej równowagi.

Zapobieganie urazom

Jazda na rolkach jest jedną z najlepszych form ćwiczeń. Zapomnij o tym, co mówią o biegach i chodzeniu – jazda na rolkach jest znacznie bezpieczniejsza. Nie mówimy o upadkach lub ranach na kolana, które można nabyć podczas jazdy na rolkach (chodzi o to też, by nie zapominać o ochraniaczach), odnosimy się tutaj do typowych urazów mięśni i stawów które są w większości sportów normą.

Bieganie i chodzenie sieje spustoszenie w stawach, zwłaszcza kolanach, a jeśli nie jesteś ostrożny, możesz spowodować trwałe obrażenia spowodowane ukochanym sportem. To miejsce, gdzie jazda na rolkach jest inna, jest lepsza Wszystkie dyscypliny jazdy na rolkach są sportami o małym nacisku na stawy.

Dlaczego jazda na rolkach jest tak przyjazna dla stawów?

Podczas jazdy na rolkach następuje płynny ruch – nie ma chwiejnych ruchów, takich jak wtedy gdy trenujemy bieganie, spacery, aerobik i taniec. Dzięki takim płynnym ruchom w rolkach i łyżwiarstwie liniowym jest mniej prawdopodobne, że dojdzie do urazy. W skrócie, nadal będziesz w stanie cieszyć się tymi samymi wynikami, ale bez ciężkiego wpływu na stawy i mięśnie.

Krótko mówiąc, jazda na rolkach to ćwiczenia aerobowe równie godne jak inne formy ćwiczeń aerobowych, ale bez związanego z nimi uszkodzeń stawów.

Skomentuj ten wpis