Blog o rolkach

Kochasz jazdę na rolkach? Ten blog jest dla Ciebie!

Wymiana kół w rolkach – o tym się nie zapomina!

0
źródło: pinterest.com

źródło: pinterest.com

Jazda na rolkach jest przyjemna głównie ze względu na unikatowy charakter poruszania się na rolkach. Każdy skater może dzięki ćwiczeniom w końcu uzyskać pełną kontrolę i zwinność na kółkach. Rolki zrewolucjonizowały rynek sportowy przez symulację innych sportów, takich jak jazda na nartach, jazda na łyżwach i deskorolce. Można spotkać rolkarzy w każdym wieku – i już nie tylko w parkach, ale też w wyspecjalizowanych miejscach, gdyż można również i w Polsce zobaczyć coraz większą liczbę tras, które nadają się do tego sportu.

Wymiana kół – poznaj powody

Jednak jak tak jak każdy inny sport ekstremalny na nawierzchni i w tym problemem jest tarcie i zużycie – a w przypadku rolek skupia się ono na kołach. Koła w rolkach stopniowo zużywają się z powodu normalnego tarcia koncentrującego się na tym obszarze. Ponieważ zużycie jest znacznie bardziej widoczne na wewnętrznej części koła, żywotność kół można przedłużyć za pomocą ich obracania, co pozwala to, że zużycie zostaje wyrównane po obu stronach.

Niezależnie od tego, ile razy będziesz obracać koła, w końcu musi dojść do ich zdarcia. Jeśli nie udało Ci się obrócić koła, lub też nie obracałeś go zbyt często, twoje koła będą niewystarczającej jakości. Nadejdzie czas, kiedy trzeba będzie zdecydować się w końcu na wymianę kół.

Istnieje kilka powodów, dlaczego niezwłocznie należy zastąpić stare koła – nowymi. Pierwszym jest to, że wraz z zużyciem Twoje koła stają się mniejsze. Mniejsze koła nie obracają się tak szybko, jak tego oczekujesz. Można zauważyć, że twoje rolki zwalniają wraz z wzrostem zużycia. Podjechanie na nich w górę to już w ogóle będzie szczególnie trudne.

Drugą kluczową zaletą wymiany kół w rolkach na nowo jest to fakt, że zwiększy się zwinność samych rolek. Zużyte koła zachowują się okropnie na zakrętach i podjazdach. Od razu można zauważyć, że przez zużyte koła twoja zdolność pokonania zakrętów wyraźnie się zmniejszy. Także, warto wymienić koła na nowe dla większej trakcji i przyczepności. Jeśli masz zużyte koła to każdy krok będzie mniej wydajny, mniej komfortowy, a więc będzie sprawiał mniej przyjemności.

Jeśli już Twoje zamienne koła znajdą się na odpowiednim miejscu od razu będziesz mógł zauważyć, że natychmiastowa wspinaczka w górę będzie łatwiejsza a co okazuje – zjechać w górę również będziesz mógł dużo łatwiej. Jeśli natomiast będziesz jeździł na drogach z dużą ilością zakrętów, nowe koła też zmienią jakość takiej aktywności – na dużo lepszą.


Zakup k
ół jest dziś łatwiejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Większość producentów rolek tam samo oferuje wiele różnych typów i wielkości kół do rolek – ich ceny również są bardziej przystępne niż kiedykolwiek. Zakup takich rolek on-line ma również wiele plusów – właściwie dzisiaj jest to o wiele prostsze niż jeszcze kilka lat temu, poza tym można uzyskać dostęp do większej oferty, w ramach której znajdziesz znacznie więcej propozycji niż w ramach przeciętnego, lokalnego sklepu sportowego.

Skomentuj ten wpis