Tato! Nie tak szybko! Czyli jazda na rolkach z dzieckiem….

Fajnie się jeździ na rolkach, prawda? I jest to świetny sposób, aby oczyścić swój umysł, a nawet prosta droga do złagodzenia stresu. Najlepszą rzeczą z jazdy na zewnątrz jest poczucie swobody, możesz poruszać się szybko z jednego miejsca do drugiego przy wysokich prędkościach. Jest to jednak zupełnie inna historia, gdy jesteś na rolkach ze swoimi małymi dziećmi. Można być bardziej ograniczonym do określonego obszaru, musisz mieć na nie oko, albo są po prostu zbyt powolne, aby nadążyć za tempem, którym naprawdę chcesz jeździć.

• Aby jeździć z dziećmi na rolkach trzeba mieć cierpliwość, doświadczenie, umiejętność przekazywania wskazówek co do jazdy.
  • Małe dzieci powinny być zawsze pod opieką osoby dorosłej, nawet jeśli nie ma ruchu samochodów.

Jeśli chcesz mimo wszystko jeździć na rolkach trochę szybciej jest, możesz namówić dzieci do tego by wybrały się z Tobą, ale by jechały na rowerach. Zazwyczaj wtedy są w stanie przemieszczać się szybciej – a Ty w ten sposób będziesz musiał nadążyć, więc zapewnisz sobie dobry trening.

Inna sprawa jest taka, że ​​ważne jest, aby upewnić się, że dzieci są dobrze zabezpieczone – ochraniacze na nadgarstki, kolana, a jeżeli jest to konieczne, na łokcie i kask. Osobiście uważam, że najważniejsze są nadgarstki. Nie pomyślałbym nawet o tym, by pójść na rolki bez ochraniaczy na nadgarstek. Zbyt łatwo mogłoby dojść do uszkodzenia nadgarstków czego później można byłoby żałować przez resztę swojego życia, jeśli dojdzie do złamania!