Blog o rolkach

Kochasz jazdę na rolkach? Ten blog jest dla Ciebie!

Słuchanie muzyki, a jazda na rolkach

0

A Pretty girl rollerblading with motion blurMuzyka tak bardzo związała się już ze sportem, że praktycznie nie ma takiej dyscypliny, gdzie słuchanie jej byłoby niemożliwe. Coraz częściej biegamy przecież ze słuchawkami na uszach, popularne stają się także mp3, które można zabrać ze sobą na basen, wreszcie także osoby jeżdżące na rolkach słuchają jej podczas pokonywania kolejnych dystansów.

Zanim jednak odetniemy się od świata zewnętrznego za pomocą muzyki, warto zastanowić się czy aby na pewno jest to dobre rozwiązanie. Nie ulega wątpliwości, że muzyka wprawia nas w pozytywny nastój i pozwala myśleć optymistycznie. Podczas jazdy na rolkach nasze myśli nie skupiają się zatem na wysiłku jaki ponosimy, przez co każdy trening jest dla nas coraz bardziej przyjemny. Według badań, muzyka ma także doskonały wpływ na podniesienie wydolności naszego organizmu podczas uprawiania sportu. Dzięki temu często jeździmy szybciej, energiczniej i jesteśmy w stanie pokonywać coraz to dłuższe dystanse.

Rolki w połączeniu z muzyką pozwalają także lepiej odreagować stres i całkowicie uwolnić się od otaczającej nas rzeczywistości. Choć właśnie tego czasami potrzebujemy, to taka całkowita izolacja od świata zewnętrznego może jednak nie być dla nas bezpieczna. Jak wiadomo, jeździmy po różnych trasach. Czasami jest to ulica, a innym razem specjalnie wyznaczony do tego plac. Niemniej jednak, słuchanie muzyki podczas jazdy na rolkach, sprawia, że nie słyszymy tego, co się wokoło nas dzieje. Tym samym, często nie docierają do nas pierwsze sygnały zbliżającego się niebezpieczeństwa. Nasz refleks jest zatem dosyć mocno ograniczony, przez co większość takich sytuacji kończy się mniej lub bardziej bolesnym upadkiem czy nieprzyjemnym spotkaniem z przeszkodą.

Mimo tych wszystkich zagrożeń, osoby jeżdżące na rolkach nie chcą całkowicie rezygnować ze słuchania muzyki podczas jazdy. Wymyślają przeróżne sposoby jak połączyć słuchanie jej z maksymalnym bezpieczeństwem. Niektórzy twierdzą, że wystarczy jedynie ustawić odpowiednią głośność w swoim odtwarzaczu, tak aby słyszeć zarówno muzykę, jak i to co dzieje się obok nas. Ocena skuteczności tego sposobu leży jednak wyłącznie w indywidualnym zakresie każdego człowieka. Inną metodą jest jazda jedynie z jedną słuchawką. W taki sposób muzyka dociera do nas za pośrednictwem wyłącznie jednego narządu, drugim uchem natomiast odbieramy bodźce dobiegające ze świata.

Czy słuchacie muzyki jeżdżąc na rolkach? Jeśli tak to jak dbacie o swoje bezpieczeństwo?

Skomentuj ten wpis