Blog o rolkach

Kochasz jazdę na rolkach? Ten blog jest dla Ciebie!

Rolki – zdrowy nałóg na wiosnę

0
źródło: pinterest.com

źródło: pinterest.com

Pewnie masz już dość ćwiczeń w pomieszczeniu w okresie zimowym. Pewnie że zawsze można było iść na siłownię, aby skorzystać z bieżni lub pojeździć rowerze stacjonarnym. A może kupiłeś jakiś sprzęt do ćwiczeń do wykorzystania w domu. Ale co z angażowaniem się w niektóre ćwiczenia na świeżym powietrzu w słoneczne dni, kiedy to wciąż może być lekko chłodno?

Dlaczego nie pojeździć na rolkach? To może przynieść dużo zabawy! Większość miast ma ładnie wybrukowane ścieżki w parkach lub innych odpowiednich miejscach – znajdziesz takich na pewno sporo w pobliżu swojego domu. Jeśli ścieżki nie są pokryte śniegiem, można na nich jeździć o każdej porze roku. Jeśli mieszkasz w mieście, należy sprawdzić też skateparki. Jeśli są zadaszone – to będzie można jeździć przez cały rok, niezależnie od pogody na zewnątrz!

Istnieje wiele korzyści z jazdy na rolkach. Jest o wiele bezpieczniej w odniesieniu do kondycji kolan i pleców niż w trakcie uprawiania joggingu, bo nogi nie muszą tak bezpośrednio uderzać o twardą powierzchnię. W porównaniu do jazdy na rowerze, nie trzeba aż tak dużo jeździć, aby uzyskać maksymalne korzyści. Jazda na rolkach oferuje fantastyczną alternatywę dla treningu dolnej części ciała poprzez wzmocnienie mięśni ud, łydek i ścięgien. Dodatkowo otrzymujesz świetny trening dla układu krążenia!

Jeśli regularnie jeździsz na rolkach możesz mieć pewność, że Twoje mięśnie i kości pozostaną silne i pomoże Ci to uniknąć ewentualnych obrażeń. Jest to ważne nie tylko w odniesieniu do jazdy na rolkach, ale także do wszelkiego rodzaju ćwiczeń, które wiąże się z nogami. Nie zapomnij jednak o rozgrzewce. Trwa dyskusja, czy należy angażować się w jakiejś ćwiczenia rozciągające przed rozpoczęciem ćwiczeń. Uważam, że powinniśmy robić to, co działa dla nas najlepiej. Również pierwsze kilka minut powinno odbywać się w wolniejszym tempie, dzięki czemu mięśnie mogą się odpowiednio rozgrzać!

Czy rolki wystarczą?

Jazda na rolkach jest bardzo bezpieczny gdy nauczysz się to zrobić. Czasami będziesz się przewracać, ale rzadko – mimo wszystko jednak warto mieć na sobie trochę sprzętu ochronnego podczas jazdy – na łokieć, nadgarstek i kolana wraz z dobrym kaskiem.

Muszę cię ostrzec, że gdy po raz pierwszy doświadczysz radości jazdy na rolkach, możesz się uzależnić. Moja rada jest taka, by nie walczyć z tym nałogiem, ale cieszyć się nim!

Skomentuj ten wpis