Blog o rolkach

Kochasz jazdę na rolkach? Ten blog jest dla Ciebie!

Rolki a ładna figura

0

ivan manteiga ortizWraz z cieplejszą porą roku w ludziach pojawia się więcej energii, która domaga się mądrego spożytkowania. Okoliczności przyrody zaczynają sprzyjać planom spędzenia czasu aktywnie, na świeżym powietrzu. Dodatkowym motywatorem do tego, by przekuć siły na dobrą dla ciała dawkę ruchu jest też chęć poprawienia swojej kondycji i prezencji. Zdrowe odżywianie i gimnastyka to klucze do pięknej sylwetki i dobrego samopoczucia, ale gdzie tu zabawa? Na przykład w jeździe na rolkach!

Zamiast wyczerpujących treningów

Zgrabna figura i świetne odnajdywanie się we własnej skórze to rzeczy, które dodają pewności siebie i podnoszą poczucie własnej wartości. Większości ludzi niestety takie efekty kojarzą się z pokonaniem tygodni morderczych ćwiczeń czy podejmowaniem drastycznych diet, podczas których nawet jedzenie zamienia się w udrękę. Przekonanie, że tylko głodówka i trudne serie ćwiczeń fizycznych są w stanie wyrzeźbić ludzkie ciało, to największy mit, jaki niestety wciąż jest utrwalony w powszechnej świadomości. Spalanie kalorii i wzmacnianie mięśni może odbywać się w trakcie zabawy – na przykład takiej, podczas której korzysta się z rolek.

Jak podają usłużne zestawienia, już godziny spędzona na rolkach może przyczynić się do spalenia 700 kalorii. Tym, którzy nie są przywiązani do przeliczania danych liczbowych można zaś obiecać, że regularnie odbywana przejażdżka przyniesie z czasem zauważalne efekty. Pierwsze i najbardziej oczywiste z nich to wzmocnienie nóg: używane do wprawiania ciała w ruch i utrzymywania go w nim, szybko stają się bardziej wytrzymałe, coraz wyraźniej zarysowują się ich mięśnie, a tkanka tłuszczowa znika. Mowa nie tylko o łydkach i udach, ale także pośladkach. Dodatkowo, w ciągłym ruchu pozostaje też tułów – choć nie przyjmuje zbyt spektakularnych pozycji, jego mięśnie wciąż są regularnie spinane, gdy ciało przemieszcza się do przodu i na boki – wpływa na to również poruszanie rękami, które zapewnia zachowywanie równowagi. Podczas jazdy na rolkach zyskuje praktycznie całe ciało, choć jego poszczególne partie angażują się w ruch w różnym stopniu.

Skomentuj ten wpis