Blog o rolkach

Kochasz jazdę na rolkach? Ten blog jest dla Ciebie!

Obracanie się na rolkach

0

rolk1

Obrót na rolkach to jedna z pierwszych rzeczy, jaką powinniśmy się nauczyć (oprócz hamowania oczywiście) podczas nauki jazdy na rolkach. Nie będziemy przecież ciągle jechać w tym samym kierunku. Pamiętajmy o tym, że początki są trudne, jednak odpowiednia ilość ćwiczeń z pewnością się opłaci. Na początku możesz obracać się po zatrzymaniu rolek, czy też za pomocą słupka lub drzewa. Wszystkie chwyty dozwolone. Jednak nic nie daje takiej satysfakcji, jak pierwszy poprawnie wykonany samodzielny obrót.

Jak zmienić kierunek jazdy za pomocą skrętu równoległego?

1. Stojąc prosto rozstaw rolki w odległości około 20 cm od siebie.
2. Przechyl kolana w prawą stronę, tak aby lewa rolka stała na wewnętrznej krawędzi kół, a prawa rolka na zewnętrznej krawędzi kół.
3. Spróbuj zrobić to samo przechylając się w drugą stronę.
4. Chcąc skręcić w lewo lekko wysuwamy lewą nogę do przodu. Analogicznie wysuwamy prawą nogę przy skręcie w prawo.
5. Teraz dodaj ręce oraz ruchy tułowia. Przy skręcie w lewo skręcamy barki i tułów w lewo. Na początku dla ułatwienia możemy wyciągnąć ręce na boki, co pomoże nam złapać równowagę.
6. Z czasem biodra i nogi same zaczną naśladować ruchy tułowia co spowoduje płynny skręt.

Jak wykonać obrót za pomocą przeplatanki?

W tym obrocie bardzo ważna jest kontrola środka ciężkości. Zabierając się do skrętu skręcamy tułów oraz barki w stronę w którą zamierzamy skręcić. Następnie przekładamy nogę lewą przed prawą, bądź odwrotnie w zależności od tego w którą stronę skręcamy.

Skomentuj ten wpis