Blog o rolkach

Kochasz jazdę na rolkach? Ten blog jest dla Ciebie!

Kontrola – klucz do jazdy na rolkach z psem

0

Jazda na rolkach z psem? Wydaje Ci się to nieco niebezpieczne? Cóż, tak naprawdę takie jest. Jazda na rolkach z psem jest przeznaczona tylko dla dobrych rolkarzy będących równocześnie posiadających kochającego i posłusznego psa. Ważne są tutaj: koordynacja, talent, zaufanie. Trzeba mieć kontrolę nad swoimi umiejętnościami na rolkach, a także mieć kontrolę nad swoim psem. Wielu myśli, że to absurdalne, ale jest to możliwe i może przynieść dużo zabawy zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego psa, jak również. Jednak jazda na rolkach z psem nie jest dla wszystkich. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Musisz wziąć pod uwagę swój poziom umiejętności przed włączeniem swojego psa do tego treningu. Jest kilka pytań, które musisz sobie zadać zanim spróbujesz:

  • Czy jesteś w stanie szybko poskromić psa?

    źródło: pinterest.com

    źródło: pinterest.com

  • Czy jesteś w stanie reagować i manewrować?

  • Czy nie przerażają Cię działania wielozadaniowe (jedziesz na rolkach i równocześnie musisz przenosić smycz z ręki do ręki, a następnie szybko się zatrzymać, bo twój pies może zachcieć siku)?

  • Czy masz dobrą koordynację oko – dłoń?

  • Czy jesteś w stanie poruszać się za swoim psem, kiedy biegnie przed siebie?

  • Czy wiesz jak się zachować, gdy Twój pies przestraszy się samochodu bądź też zainteresują go inne zwierzęta?


Istnieje wiele okoliczności, które należy rozważyć przy
jeździe na rolkach ze swoim psem. Najważniejsze jest, aby mieć pewność i mieć kontrolę. Trzeba zdawać sobie sprawę z siły i kondycji psa.

Należy pamiętać o warunkach pogodowych, wczesne lub późne godziny są zazwyczaj najlepsze dla Twojego psa (psy pocą się przez stopy jeśli grunt jest gorący, nie będą się w stanie schłodzić).

Poniższe wskazówki powinny być uwzględniane przy jeździe na rolkach z psem:

→słodka woda dla Ciebie i miska z wodą Twojego psa jest niezbędna

nigdy nie zapominaj o kasku i ochraniaczach

smycz musi być na tyle długa, aby było Ci nią łatwo manipulować

najlepiej będzie, gdy Twój pies będzie prowadzony na trawie obok ciebie

warto wykorzystać uprząż

rozmawiaj ze swoim psem i dawaj mu nagrody bądź pochwały.

Jazda na rolkach z psem może być przyjemna dla Ciebie i Twojego psa. Bądź elastyczny, a jednocześnie miej kontrolę nad swoim psem. Zwróć uwagę na zagrożenia, takie jak inne zwierzęta, samochody, dzieci, itd, które mogą wchodzić w drogę w trakcie jazdy na rolkach. Miłej zabawy!

Skomentuj ten wpis