Komu można polecić jazdę na rolkach?

woman skating with rollerblades in a park

Jazda na rolkach to jedna z tych aktywności fizycznych, którą mimo woli kojarzy się z osobami młodymi – nastolatki mknące na łyżworolkach przez miejskie trasy spacerowe czy specjalne place z przeszkodami to typowy obrazek cieplejszych miesięcy roku. Być może rzeczywiście rolki są bardziej atrakcyjne dla osób młodych, posiadających najwięcej energii do spożytkowania i poszukujących zabawy, która kryłaby w sobie jednocześnie różne wyzwania. Nie znaczy to jednak, że rolki są zarezerwowane wyłącznie dla młodzieży.

Czy rzeczywiście tylko dla dzieci?

Żeby poskromić buty wzbogacone w płozy z czterema kółkami, trzeba rzeczywiście wykazać się nie lada sprawnością fizyczną. Dla początkujących rolkarzy wyzwaniem jest nawet nie tyle przejażdżka, co utrzymanie równowagi w bezruchu. Ze względu na to rolki można polecić tym, którzy chcą poprawić swoją koordynację ruchową, poprawić postawę i zyskać widoczny wdzięk w ruchach. Nabrawszy wprawy w samej jeździe można zaś szybko i łatwo dotlenić organizm, skłaniając serce do zdrowego dla niego wysiłku. Regularna przejażdżka to łatwy sposób na podtrzymywanie dobrej kondycji i utrzymywanie ciała w formie, poprzez gubienie zbędnych kilogramów i spalanie nadwyżki kalorii. To zatem dobra propozycja dla tych, którzy szukają skutecznego sposobu na osiągnięcie wszystkich tych celów, a nie mają przy tym motywacji do uskuteczniania wyczerpujących treningów fizycznych. Jazda na rolkach z powodzeniem zastępuje także popularny i nieco łatwiejszy jogging – może okazać się objawieniem dla tych, którzy cierpią z powodu kontuzji kolan i problemów ze stawami.

A Wy co sądzicie na ten temat?

2 komentarze

1. Filip Krukowski

W tym roku zaczynam swój drugi sezon rolkowy i już nie mogę się go doczekać ( na razie pogoda nie sprzyja). Nie zgodzę się tylko z fragmentem „nie mają przy tym motywacji do uskuteczniania wyczerpujących treningów fizycznych”, ponieważ jazda na rolkach jest bardzo wyczerpująca i wymaga samodyscypliny (bo przecież trzeba wrócić do początkowego punktu).