Blog o rolkach

Kochasz jazdę na rolkach? Ten blog jest dla Ciebie!

Jazda na rolkach na poprawienie sylwetki

0

Photoshoot_Almere_rev1b_rev0Każdy zorganizowany wysiłek fizyczny, czyli uprawianie jakiegoś rodzaju gimnastyki lub trenowanie konkretnego sportu przynoszą konkretne, wymierne korzyści zdrowotne. Przyspieszając rytm serca i krążenie krwi, ruch dotlenia całe ciało, ale jednocześnie też wzmacnia mięśnie.

A silne mięśnie to odciążony kręgosłup, ładniejsza postawa, bardziej estetyczny wygląd i większa sprawność. O kluczowe grupy mięśni dba także niepozorna rozrywka, jaką jest jazda na rolkach.

Które mięśnie korzystają?

Poruszanie się na rolkach najbardziej angażuje oczywiście nogi. Każda przejażdżka to okazja do uruchomienia mięśni ud i łydek, powoli prowadzi do wzmocnienia nóg i ich ładnego wymodelowania. Uruchomione zostają między innymi czworogłowe mięśnie ud – które na skutek siedzącego trybu życia mogą zacząć zanikać i tym samym skrócić fizyczną młodość człowieka.

Jednak marząc o zgrabnych nogach nie można poprzestawać na trenowaniu mięśni – należy je też równocześnie rozciągać, by mięśnie nie zmieniły się w muskulaturę i nie zwiększyły swojej objętości.

Nogi to jednak nie jedyna część ciała, która korzysta podczas jazdy na rolkach. Spory wysiłek wykonuje również tułów, a więc mięśnie brzucha i grzbietu. By dodawać sobie szybkości, nieraz wykonuje się energiczne i regularne ruchy zgiętymi w łokciach rękami, co nie pozostaje bez wpływu na mięśnie rąk, zwłaszcza ramion. Jak widać, niewinna przejażdżka jest w stanie pobudzić do aktywności niemal całe ciało, zastane od codziennego, nieraz przymusowego spoczynku.

Skomentuj ten wpis