Blog o rolkach

Kochasz jazdę na rolkach? Ten blog jest dla Ciebie!

Idzie wiosna? Czas schudnąć – czas na rolki!

0
źródło: piinterest.pl

źródło: piinterest.pl

Jeśli szukasz fajnego sposobu na to, aby schudnąć – rolki to dobra opcja! Można spalić dużo kalorii poprzez jazdę na rolkach przez 30 do 45 minut, 3 do 4 razy w tygodniu.

Jednym z powodów, dla których jazda na rolkach jest skutecznym sposobem na odchudzanie są korzyści jakie niesie to dla układu sercowo-naczyniowego. Innym powodem dlaczego jazda na rolkach jest skuteczną pomocą w utracie wagi, jest to że stanowi pobudzający spalanie i krążenie trening. Pomoże to także wzmocnić mięśni, co nie tylko pomoże Ci schudnąć, ale również sprawi, że naprawdę poczujesz się lepiej!

Jeśli w ogóle jest jakaś wada jazdy na rolkach to fakt, że jeśli rolki nie są używane w odpowiedni sposób to mogą stać się niebezpieczne. Na przykład, łatwo można stracić równowagę i upaść, co może prowadzić do złamań i urazów głowy. Z tego powodu, istnieje kilka ważnych zasad bezpieczeństwa jakie trzeba znać, zanim się wybierze na rolki.

Staraj się unikać jazdy na rolkach w obszarach, które mają wiele wzniesień – przynajmniej jeśli jesteś początkującym. Gdy zjeżdżasz w dół wzgórza, zatrzymanie się może to być bardzo trudne zadania, zwłaszcza jeśli nabrałeś prędkości. Na pewno nie chcesz, zjeżdżając ze wzgórza w kierunku skrzyżowania wpaść na samochód!

Najlepiej jest, aby zapoznać się wcześniej z lokalizacją, do której wybierasz się rolki. Jeśli to możliwe, lepiej jest udać się tam pierwsze na spacer lub wybrać się na przejażdżkę rowerem – zanim wybierzesz się tam na rolki. Polecamy jazdę na utwardzonych ścieżkach rekreacyjnych, gdzie nie ma ruchu – ale należy zwracać uwagę na dzieci i dorosłych, którzy mogą tam spacerować. Wreszcie, nie zapomnij mieć na sobie odzież ochronną, i jak warto też skontaktować się z lekarzem przed rozpoczęciem programu ćwiczeń czy nie ma jakichś przeciwwskazań.

Jeśli nie masz rolek oczywiście musisz je wpierw kupić – lokalnie, albo w internecie. Najlepiej wydać na nie trochę więcej pieniędzy by móc jeździć na rolkach o wysokiej jakości. W sklepach sportowych zwykle można załapać się na jakiś rabat. Droższe rolki są zwykle bardziej komfortowe i dają o wiele lepsze wsparcie kostki.

Skomentuj ten wpis