Czapki z daszkiem – komu je polecić? Rolkarzom!

doop11Jeszcze kilkanaście lat temu było je widać dosłownie wszędzie –czapki z daszkiem triumfalnie opuściły sportowe boiska i wkroczyły do ulicznej mody, stając się synonimem wyluzowanego, nieco buntowniczego stroju. Najczęściej pojawiały się na głowach młodzieży, pragnącej na wszelkie możliwe sposoby zamanifestować swój własny styl, możliwie różny od tego, co starsze pokolenie chętniej nazwałoby „właściwym” ubraniem. Z biegiem czasu czapki z daszkiem zyskały więcej pozytywnych konotacji i zawitały do większej ilości szaf. Obecnie lubią je i cenią mężczyźni i kobiety w nie tylko bardzo młodym wieku.

Kto dziś może nosić czapki z daszkiem?

Czapeczki tego rodzaju są bardzo popularne wśród małych dzieci – już dla 2-latków, śmiało odkrywających świat, takie nakrycie głowy okazuje się bardzo praktycznym rozwiązaniem. Czapeczka bardzo skutecznie chroni dziecko przed zbyt bezpośrednim kontaktem ze słońcem: chroniąc skórę przed poparzeniem i ciało przed przegrzaniem, a także poprawiając jakość widzenia w silnie nasłonecznionych miejscach. Z estetycznego punktu widzenia, tego rodzaju fasony prezentują się na dziecięcych główkach bardzo wdzięcznie i w udany sposób dopełniają swobodnej prezencji brzdąców, dodając im także łobuzerskiego uroku. Być może na podobny efekt liczą i dorastający lub już dorośli ludzie, chętnie sięgający po tego typu czapki. Nie można zaprzeczyć, że dobrze dobrany fullcap lub snap-back dodaje całej stylizacji lekkości i czyni ją mniej zobowiązującą.

Praktyczny daszek obecny w sportowych czapeczkach to bardzo praktyczny element tego fasonu – warto wspomnieć, że jest obecny także w bardziej zachowawczo wyglądających kaszkietach. Są to nakrycia głowy popularne wśród bardzo szerokiego grona osób, a co ciekawe nie omijają także szaf osób starszych. Kaszkiet co prawda nie wywodzi się od popularnych bejsbolówek, jego proweniencja sięga dalszych epok historycznych epok i środowisk wojskowych. Można opisać go jako nieco usztywniony, w specyficzny sposób spłaszczony beret, zakończony niedużym, ale praktycznym daszkiem. Obecnie kaszkiet jest modelem dość popularnym wśród producentów odzieży i świetnie sprawdza się jako uzupełnienie bardziej eleganckich, choć wciąż codziennych stylizacji.

To wszystko sprawia, że już od dawna czapki są ulubionym akcesorium odzieżowym skaterów – ale jak się okazuje również osób lubiących rolki– ale uwaga…. Czapki nie mają być zakładane zamiast kasku, ale nosi się je, gdy nie ma się na nogach rolek – tym samym wyrażając swoją przynależność do tej grupy społeczeństwa, kochającej skating i jazdę na rolkach.