Blog o rolkach

Kochasz jazdę na rolkach? Ten blog jest dla Ciebie!

Polskie trasy rolkowe w pigułce

3

trasy-rolkarskieJazda na rolkach to czysta przyjemność, więc dlaczego mamy jej sobie odmawiać na wczasach, wakacjach po za domem, czy wypadach weekendowych? Większość z nas w takich sytuacjach nawet nie pomyśli o zabraniu ze sobą rolek. To błąd! Po za naszą pobliską, popularną trasą, w Polsce znajdują się także inne trasy rolkowe, bulwary, równie bezpieczne i odpowiednie dla tego sportu. Nie bójmy się nowego i nieznanego. Zawsze warto spróbować. Dlatego przed wyjazdem warto zorientować się jak przebiegają trasy w miejscu do którego się wybieramy.

Wrocław to chyba jedno z niewielu miast polskich posiadających tak wiele tras. Opisane zostaną jednak te uznane przez wielu za najlepsze. Pierwsza z nich zaczyna się od Alei Wiśniowej po Świeradowską, a kończy się na Krakowskiej. Najlepszym odcinkiem trasy pod względem występowania odpowiedniego asfaltu, ciągłości (bez przecięć drogami), oddalenia od jezdni, dobrego oświetlenia, małego ruchu chodnikowego (rowerzyści i przechodnie), szerokości ścieżki, jest odcinek od ul. Wiśniowej do Buforowej.

Kolejna trasa wybrana jako ta z lepszych to odcinek rozpoczynający się od Mostu Milenijnego kończący się na Obwodnicy Śródmiejskiej, nie można jej nic zarzucić, ścieżka jest nowa. Do nowych należy także trasa na ul. Lotniczej. Trasa rolkowa na Królewskiej, jej jedynym minusem jest lekka chropowatość, ale co to dla nas – zapalonych rolkarzy. Ul. Wiejska i Piastów to następna z dogodnych tras. E. Kwiatkowskiego to trasa dla rolkarzy z poza centrum Wrocławia.

 • Więcej tras dostępnych w formie PDF, dla wszystkich mieszkańców Wrocławia dostępna jest tutaj

W Białymstoku wyróżniony został jeden szlak na Osiedlu Dojlidy przy ul. Mickiewicza wzdłuż ulic Kuronia, Karpińskiego, ul. Eliasza, Solnickiej są to nowe asfaltowe ścieżki. Teraz czas na Katowice, zaczynamy od krótkich ale doskonałych do nauki jazdy na rolkach tras na ulicy Trzech Stawów i Pagorii 4 (Mapka) oraz przy Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku. Tą najbardziej znaną i najlepszą trasą w Katowicach jest Dolina 3 Stawów – Muchowiec. Liczy ona 3,6 km w obie strony, możliwy jest także dłuższy przejazd, jednak droga nie jest już tak perfekcyjna i posiada oznaczenia „dla rolkarzy”. (Mapka)

W Bielsku – Białej najlepszą wydaje się być trasa z gładkim asfaltem na zaporze Jeziora Goczałkowickiego. Godna polecenia jest także ścieżka przy lotnisku w Aleksandrowicach. Nowy Sącz – ścieżka obejmująca ulicę Jagielońską i Nadbrzeżną. Gdynia – w tym nadmorskim mieście można zarekomendować na jazdy rolkarskie ul. Zieloną oraz ul. Majora Henryka Sucharskiego, gdyż jest ona niedostępna dla ruchu samochodów.

Przyszedł także czas na naszą stolicę – Warszawę. Tu tras mamy wiele dlatego łatwiejsze i bardziej przejrzysta dla oka będzie dla Was rozrysowanie trasy na mapie Google:


Pokaż Warszawa rolki na większej mapie


Pokaż Trasa na rolki na większej mapie

Mamy nadzieje że artykuł będzie Wam pomocny i przekona Was również do zabierania ze sobą rolek w podróż. Nie zapominajcie także o świetnej przygodzie jaką jest night skating – super okazja do skorzystania z mniej ograniczonej trasy i spotkania innych zapalonych rolkarzy. Poczujecie tam świetny klimat i mnóstwo zabawy. Najbliższe imprezy:

 • Warszawa – 1 sierpnia,
 • Lublin – 8 sierpnia,
 • Katowice – 15 sierpnia,
 • Warszawa – 15 sierpnia,
 • Opole – 24 sierpnia.

Autor: Urszula Mamcarz (Lublin)

Jeśli i ty masz ochotę napisać coś dla naszego bloga zgłoś się do nas za pośrednictwem profilu na portalu społecznościowym Facebook.

3 komentarze

 1. Daniel

  „Najbliższe imprezy:

  Lublin ? 8 sierpnia,
  Katowice ? 15 sierpnia,
  Opole ? 24 sierpnia.”

  Dlaczego pomija się tutaj Warszawę gdzie odbywają się największe NSy w kraju?

  Najbliższe przejazdy w stolicy:
  1 sierpnia
  15 sierpnia

  Odpowiedz
  • admin

   Faktycznie, przepraszamy za pominięcie stolicy 🙂 Dzięki Daniel za uzupełnienie naszego artykułu

   Odpowiedz

Skomentuj ten wpis