Blog o rolkach

Kochasz jazdę na rolkach? Ten blog jest dla Ciebie!

Najlepsze miejscówki na rolki męskie – gdzie zdecydować się na jazdę?

0

Jazda na rolkach dostarcza wiele frajdy, a przede wszystkim wymaganej, dziennej dawki ruchu. Wrażenia z tej jazdy zależą jednak nie tylko od naszych umiejętności, ale także wybranego sprzętu oraz terenu, na którym dane jest nam trenować. Ćwicząc na optymalnym podłożu nie tylko możemy osiągać znacznie większe prędkości, ale także kładziemy mniejszą presję na swoich kościach oraz stawach. Lecz co można uznać za optymalne podłoże? W jakim miejscu najlepiej jest podjąć się jazdy na rolkach?

Gdzie rolki męskie sprawdzą się najlepiej?

Jeśli mamy dostęp do pobliskiego parku o brukowanych bądź betonowych ścieżkach, wybór powinien być dość prosty. Są to miejsca tworzone specjalnie z myślą o pojazdach takich jak rolki męskie, gdyż oferują stosunkowo równe i stabilne podłoże do jazdy. Ich główną zaletą jest jednak to, że nie musimy borykać się z ruchem drogowym – samochody mogą okazać się dla rolkarza bardzo dużym zagrożeniem, szczególnie w przypadku większych prędkości.

Nie oznacza to jednak, że nie musimy zachować ostrożności podczas jazdy. Jak wiadomo, parki są zazwyczaj pełne innych ludzi, w tym dzieci i osób starszych, dlatego zawsze należy uważać, aby nie doprowadzić do zderzenia z drugą osobą. Problematyczne mogą okazać się także wyprowadzane w parkach psy, które, jeśli pozbawione są odpowiedniej tresury, mogą wdać się w pościg za rolkarzem. W takich sytuacjach najlepiej jest zareagować stosownie do rasy i wielkości psa – zazwyczaj traktują to one jako zabawę i nie mają wobec nas złych intencji, dlatego wystarczy stopniowo zwolnić i zaczekać na właściciela

Kolejnym atutem parków jest fakt, że powszechnie wyposaża się je w niewielkie tory przeszkód, w tym rampy, podwyższenia i barierki. Choć tworzone są one głównie z myślą o skateboardingu, to wysokiej jakości, choć tanie rolki męskie także powinny dobrze się sprawdzić. Jeśli nasz sprzęt jest dostosowany do tricków i akrobacji, można śmiało podjąć się eksperymentowania z różnymi sztuczkami. Jest to świetna rozrywka, a także urozmaicenie tej popularnej dyscypliny.

Inne miejsca do jazdy na rolkach – o czym warto wiedzieć?

Jak wiadomo, nie zawsze możemy cieszyć się komfortem, jakim jest dostęp do parku. Pasjonaci jazdy na rolkach z pewnością zdają sobie jednak sprawę, że nie mogą podjąć się swojego sportu na pierwszym, lepszym chodniku. Aby dane miejsce nadawało się do treningu, nie może być szczególnie ruchliwe – wiele osób ćwiczy na własnym podwórku lub drodze wewnętrznej, lecz nawet tam samochody mogą okazać się niemałym zagrożeniem, które należy wziąć pod uwagę, szczególnie jeśli jeździ się wraz z dziećmi. Nawet jeśli dana droga jest rzadko uczęszczana, zawsze powinno się pamiętać o tym, aby:

  • Nie rozwijać szczególnie dużych prędkości
  • Zawsze być świadomym swojego otoczenia
  • Zatrzymać się i zejść na pobocze na widok nadjeżdżającego samochodu
  • Podejmować się jazdy w dni o małym natężeniu ruchu, jak niedziele lub święta

Jeśli zastosuje się do tych kilku, prostych zasad, nie powinno się mieć problemów z zachowaniem ostrożności i zapewnieniem sobie bezpieczeństwa.

Skomentuj ten wpis