Blog o rolkach

Kochasz jazdę na rolkach? Ten blog jest dla Ciebie!

Rolko – wrotki i ich zalety

0

biale_3Mieliśmy już rolki z wymienną płozą na łyżwy. Teraz nadszedł czas na kolejną innowację. Hitem tego sezonu są bowiem rolki, które można przekształcić na wrotki. W końcu nie musimy wybierać, który sprzęt wolimy albo wydawać sporej sumy pieniędzy na kupno jednego i drugiego. Teraz możecie mieć zarówno wrotki jak i rolki płacąc tylko za jeden produkt!

Oprócz korzyści finansowych, połączenie rolek i wrotek ma jeszcze wiele innych zalet. Najwięcej zyskują na tym dzieci. Wrotki są bowiem bardzo dobrym sprzętem do nauki jazdy. Ze względu na układ kółek dają poczucie stabilności i pozwalają lepiej utrzymać równowagę. Na wrotkach dziecko uczy się odpowiedniej koordynacji ruchów i panowania nad własnym ciałem podczas jazdy. Dziecięce wrotki nie są zbyt szybkie, dlatego zapewniają bezpieczeństwo podczas zabawy. Dziecko nie rozwinie bowiem takiej prędkości, która uniemożliwiałaby mu spokojne zatrzymanie się. Jazda na wrotkach jest więc znakomitym przygotowaniem do jeżdżenia na rolkach. W przypadku rolko-wrotek nie musimy kupować nowego sprzętu. Wystarczy, że zmienimy jedynie ułożenie kółek w płozie i w ten sposób nasze wrotki przekształcą się doskonałe rolki. Modele dla starszych dzieci posiadają natomiast całkowicie wymienne płozy.

Możliwość przekształcenia jednego sprzętu w drugi nie służy jednak wyłącznie celom edukacyjnym. Wiadomo, że dzieci szybko potrafią się znudzić. Dlatego trzeba nieco urozmaicać im zabawę. Sposób jazdy na wrotkach zdecydowanie różni się od tego rolkowego. Jeżeli będziemy wymieniać płozę co jakiś czas, dzieci nie tylko nauczą się jazdy w dwóch stylach, ale przede wszystkim będą dobrze się bawić i zapomną o nudzie. Rolko-wrotki posiadają także regulację w zakresie czterech rozmiarów. Dzięki niej sprzęt będzie się nadawał do użytku przez kilka sezonów, a dziecko szybko z niego nie wyrośnie. Kupno wrotek, które można przekształcić na rolki to doskonała inwestycja. Polecamy ją każdemu!

Skomentuj ten wpis