Łyżworolki – dlaczego sprawdzą się najlepiej jako rolki dla dzieci?

Poszukując najlepszego sposobu na odchudzanie, często wybieramy pływanie, jazdę na rowerze, czy bieganie. Coraz częściej jednak popularne staje się jazda na rolkach. Widać to między innym po tym, że wielu miejscach tworzone są specjalne ścieżki do tego przeznaczone. I nie ma się czemu dziwić, ponieważ regularna jazda na rolkach może przynieść ogromne korzyści. Nie tylko pozwoli zrzucić nadprogramowe kilogramy, ale także poprawi naszą kondycję i wzmocni mięśnie. Podczas jazdy na rolkach można spalić od 300-600 kcal na godzinę, w zależności od intensywności naszej jazdy. Jazda na rolkach to również dobra alternatywa aktywności fizycznej dla osób, które borykają się z bólami stawów, ponieważ nie obciążone są on w takim stopniu jak na przykład przy bieganiu.

Jazda no rolkach to aktywność, którą możemy wykonywać głównie na świeżym powietrzu i zazwyczaj w okresach cieplejszych. Ale świetną alternatywą, jeśli już złapiemy bakcyla jest również jazda na łyżwach w okresie zimowy. Dlatego jeśli lubimy zarówno jazdę na rolkach, jak i na łyżwach, warto przemyśleć zakup Łyżworolek.

Łyżworolki to połączenie rolek i łyżew, oraz zastosowanie kółek i płoz, które można wymieniać. Występują oczywiście łyżworolki dla mężczyzn, kobiet oraz dla dzieci. Także, jak to mówią, każdy znajdzie coś dla siebie.

Jak wybrać odpowiednie łyżworolki?

Przed zdecydowaniem się na zakup łyżworolek, warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami i zwrócić uwagę na pewne parametry, oraz rozmiar rolek. Ze względu na to w jaki sposób zamierzamy użytkować rolki wyróżnia się następujące rodzaje:

Łyżworolki rekreacyjne – najpopularniejsze, ze względu na przeznaczenie do jazdy rekreacyjnej. Przeznaczone są przeważnie dla osób początkujących.
Łyżworolki regulowane – przeznaczone głównie dla dzieci, gdyż posiadają możliwość regulacji, w celu dopasowania do odpowiedniego rozmiaru stopu. Tego typu rolki mogę dziecku posłużyć kilka sezonów, mimo, że stopa dziecka rośnie.
Łyżworolki agresywne – zalecane dla osób, które czują się już pewnie na rolkach, czyli dla bardziej zaawansowanych rolkarzy. Nadają się do dynamicznej, agresywnej jazdy. Na tego typu rolkach można jeździć na specjalnie przygotowanych placach manewrowych, murakach, czy barierkach.
Łyżworolki terenowe – do jazdy na zróżnicowanym, wyboistym obszarze.

Przed zakupem (sprawdź tutaj: https://www.asport.pl/k/1237/rolki-dla-dzieci/) dobrze zwrócić uwagę również na markę, funkcjonalność, jakość wykonania, oraz materiał z jakiego dany model rolek został wykonany, aby posłuży nam one nie tylko na jeden sezon, ale na kilka sezonów.