Blog o rolkach

Kochasz jazdę na rolkach? Ten blog jest dla Ciebie!

Jakie rolki są odpowiednie dla dziecka?

2

Sport to zdrowie ? każdy z nas to wie, lecz nie wszyscy mają czas na jego uprawianie, a szkoda. Poprawia on nie tylko naszą kondycję, ale także samopoczucie, dotlenia cały organizm i powoduje, że jesteśmy radośni. Między innymi dlatego, powinniśmy już u małych dzieci zaszczepić miłość do sportu i nie dopuścić, aby z biegiem czasu o nim zapominały.

Jazda na rolkach to z pewnością sport, który mogą uprawiać dzieci. Bardzo często uczestniczą w nim całe rodziny i świetnie się przy tym bawią. Rolki nie są drogą inwestycją, jednakże koniecznie trzeba wiedzieć, jaki sprzęt wybrać dla swojego dziecka. Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę? Przede wszystkim na wiek i indywidualne umiejętności. Kiedy rodzice widząc u swojego dziecka chęć do nauki, mogą uczyć już kilkuletnie dziecko jazdy na rolkach. Jednak wtedy, musisz kupić dobrej jakości rolki, które zapewnią wygodę i nie obciążą zanadto stopy. W naszych sklepach mamy duży wybór rolek. Warto zakupić te, które stworzone są specjalnie do nauki, gdyż są trochę wolniejsze, a przez to bezpieczniejsze dla malucha.

Na zakupy zabierzmy naszą pociechę ze sobą. Nie tylko po to, aby przymierzyła rolki, ale także po to, by mieć możliwość wyboru koloru. Pamiętajmy, że jest to jeden z czynników, które mogą zachęcić dziecko do podejmowania kolejnych prób. Bardzo ważne jest mierzenie sprzętu. Rolki powinny być dopasowane do większej nogi, nigdzie nie powinny uciskać. Przed mierzeniem warto ubrać dziecku skarpetkę, która nadaje się do jazdy na rolkach.

Nie wolno zapomnieć także o wszelkich dodatkach, które spełniają bardzo ważną, zabezpieczającą rolę: kasku oraz ochraniaczach na kolana i łokcie. Podczas jazdy na rolkach, dziecko narażone jest na częste upadki ? brak stabilności plus ewentualne bolesne otarcia, mogą spowodować zniechęcenie.

Podsumowując, kiedy wybierasz rolki dla dziecka pamiętaj, by były dobrej firmy, aby były dostosowane do potrzeb początkujących oraz, aby przyjemnie się prezentowały. Weź pod uwagę także dobrej jakości ochraniacze oraz specjalne skarpetki, które uchronią przed możliwymi otarciami oraz nadmiernym poceniem się stopy.

2 komentarze

 1. Hanna

  „Rolki nie są drogą inwestycją”??? Skąd taka teoria? Porządne rolki, na których się człowiek nie męczy i nie działa źle na zdrowie to wydatek przynajmniej 300zł (na przyklad na budżetówki bladerunner), czy w takim razie dla np 4 osobowej rodziny nie jest duzo wydać 4x300zł?
  Kolejna rzecz, po co w tych Waszych tekstach po prawie każdym zdaniu znak zapytania? Ciężko się to czyta. Inna sprawa, ze pokonywanie krawężników i schodów wcale nie jest trudne nawet dla człowieka, który dopiero co się nauczył jeździć. Tu duży wpływ na łatwość ma technika. Jak to się opanuje to nie trzeba się niczego trzymać przy wchodzeniu po schodach.

  Co do innego posta, o wrotkorolkach – ja bym się bała mojemu dziecku kupić rolki plastiki na beznadziejnie plastikowych kółkach w obawie o jego stawy.

  Odpowiedz
  • admin

   Pani Hanno, proszę zauważyć, że rolki dla dziecka w wieku od 6-10 lat są o wiele tańsze od rolek rekreacyjnych czy miejskich przeznaczonych dla dorosłych Wrotko rolki plastiki jak Pani je nazwała są podstawowym sprzętem służącym do nauki jazdy w domu lub na płaskim terenie w okolicach zamieszkania. Na tych wrotko-rolkach nie jeździ się godzinami, lecz maksymalnie godzinkę podczas spaceru z dzieckiem. Znaki zapytania postaramy się poprawić jest to jakiś błąd programistyczny.

   Odpowiedz

Skomentuj ten wpis