Blog o rolkach

Kochasz jazdę na rolkach? Ten blog jest dla Ciebie!

Odchudzanie na rolkach

3

kobiety na rolkachProblem z nadwagą dotyczy coraz większej ilości społeczeństwa. Niestety, wszechobecny stres, często siedząca praca, nieodpowiednia dieta ? to wszystko sprawia, że nasza przemiana materii jest coraz gorsza, a nam przybywa kilogramów. W takiej sytuacji, w nasze życie trzeba wprowadzić sport. Ale jaki?

Bardzo często w sytuacji, kiedy chcemy szybko schudnąć wybieramy siłownię. Oczywiście, jest to dobry sposób, aby się poruszać, ale czy na pewno chcesz spędzać kolejne godziny w zamkniętym pomieszczeniu? Kiedy nadchodzi wiosna, warto wybrać sport, który można uprawiać na świeżym powietrzu. Świetnym pomysłem są rolki. Możesz na nich równie dobrze jeździć sama, jeśli jesteś samotnikiem, z rodziną lub przyjaciółmi.

Rolki, jako sposób na odchudzanie, warto wybrać z kilku powodów. Przede wszystkim sport ten wykonywany jest na świeżym powietrzu, a więc jest niezwykle zdrowy, bo możemy dotlenić cały organizm! Dodatkowo, angażujemy całe ciało do pracy, co z kolei prowadzi do pięknego wymodelowania całej sylwetki, redukcji cellulitu, podniesienia i ujędrnienia pośladków .

Jazda na rolkach to sport aerobowy, co oznacza, że pozwala na łatwe i szybkie spalanie tłuszczu, a także usprawnia cały organizm. Często sport ten jest dodatkiem do innych, ale równie dobrze można postawić tylko na rolki i obserwować szybkie efekty: w ciągu godziny możesz spalić nawet 350 kalorii! Jeździsz, ale nie chudniesz? Nic nie szkodzi! Mierz się ? musisz bowiem wiedzieć, że Twój tłuszcz zajmuje wiele miejsca, ale ma podobną, a czasem niższą wagę niż mięśnie, które z kolei mają bardzo małą objętość. Przy jeździe na rolkach, spalasz tłuszcz, a budujesz mięśnie, przez co ważysz tyle samo, ale Twoja sylwetka wygląda zupełnie inaczej.

Jazda na rolkach nie obciąża także stawów, w takim stopniu jak inne, popularne sporty i jest o wiele przyjemniejsza. Oprócz tego, że chudniesz, a dokładniej profilujesz swoją sylwetkę, Twoje ciało staje coraz sprawniejsze, a Ty możesz nauczyć się wielu ciekawych tricków. Warto pomyśleć o rolkach jako o sporcie na dłużej ? po sezonie letnim, z łatwością możesz zamienić je na łyżwy.

3 komentarze

  1. Jenn

    Rolki to świetny pomysł jak chcemy się odchudzić, bo łączą sport i dobrą zabawę. A przecież to najlepszy pomysł na odchudzanie bawiąc się spalaniem kalorii 🙂

    Odpowiedz
  2. Oldzio

    Zawsze chciałam jeździć na rolkach, jednak jazda słabo mi idzie i nie bardzo ma kto mnie nauczyć jeździć, trenować ze mną jazdy.

    Odpowiedz

Skomentuj ten wpis