Blog o rolkach

Kochasz jazdę na rolkach? Ten blog jest dla Ciebie!

Czy rolki pomogą mi zrzucić zbędne kilogramy?

0

To jest naprawdę przyjemna aktywność fizyczna, ale czy jazda na rolkach pomoże mi schudnąć? Tak długo, jak łączysz ją ze zdrową dietą, regularna jazda na rolkach na pewno może pomóc Ci w osiągnięciu szczupłej talii.

Zanim wybierzesz się na rolki…

jazdaCzy wiesz, że aby stracić jeden kilogram trzeba spalić 3500 kalorii? Jazda na rolkach to spalanie około 840 kalorii na godzinę. Jeśli trzymasz się planu – szybko będziesz cieszyć się świetną sylwetką. Jazda na rolkach cztery razy w tygodniu przez godzinę, a następnie raz w tygodniu przez co najmniej dwadzieścia minut to świetny sposób, aby włączyć ten sport do swojej rutyny. Znajdź w swojej okolicy przyjemne miejsca do jazdy, dzięki czemu możesz spróbować różnych tras za każdym razem. Dzięki temu jazda na rolkach na pewno nie będzie ci się nudzić. Pamiętaj, aby włączyć do swoich tras wzgórza, ponieważ nie tylko jest to dobre dla układu sercowo-naczyniowego, ale także dzięki temu szybciej wyrzeźbisz ramiona, plecy i nogi. Wszystko wtedy pójdzie bardziej efektywnie. Kolejną wielką zaletą jazdy rolkach, która stawia je ponad joggingiem lub bieganiem jest to, że nie wpływa w tak obciążający sposób na stawy. Tylko upewnij się, że twoje rolki są prawidłowo dopasowane, czyli kostki otrzymują w nich dużo wsparcia. Nie zapomnij też postawić na oddychające skarpetki.

Gdy przygotowujesz się do wprowadzenia w swoje życie programu jazdy na rolkach, należy zacząć od powolnej jazdy. Ważne jest, aby dobrze się rozciągnąć zarówno przed jak i po jeździe. W pierwszym dniu warto spróbować pojeździć przez 10-15 minut i zobaczyć, jak się czujesz. Jedynym sposobem na to, że jazda na rolkach pomoże Ci schudnąć, jest regularność. Więc nie daj się zniechęcić do tego, najlepiej przez kilka tygodni. Również trzymaj zawsze butelkę wody ze sobą, dzięki czemu zadbasz o to, by zawsze być dobrze nawodnionym.

Inną rzeczą, o jakiej należy pamiętać, jeśli zdecydujesz się na jazdę na rolkach jest bezpieczeństwo. Należy zawsze nosić kask i kolan. Wiele osób będzie stawia też na nałokietniki. Należy także pamiętać o ruchu drogowym. Nigdy nie jeździj w miejscach w dużym natężeniu ruchu. Zawsze bądź świadomy swojego otoczenia.

Czy wciąż zadajesz sobie pytanie, czy jazda na rolkach pomoże Ci schudnąć? Jazda na rolkach to dużo zabawy i korzyści zdrowotne. Podsumowując, oto co trzeba pamiętać, jeśli zdecydujesz się skorzystać z jazdy na rolkach, jako pomoc w ramach utraty wagi:

Połącz jazdę na rolkach z przestrzeganiem zdrowej i zbilansowanej diety.

Weź na rolki znajomego – to może pomóc Ci się motywować.

Bądź dobrze nawodniony.

Nie zapominaj o ochraniaczach i kasku.

– Rozciągaj się zarówno po, jak i przed jazdą.

– Uważaj na ruch, bądź świadomy swojego otoczenia.

Zacznij powoli.

– Baw się dobrze!


Skomentuj ten wpis