Blog o rolkach

Kochasz jazdę na rolkach? Ten blog jest dla Ciebie!

Co wybrać Rolki 2w1 czy tradycyjne?

0

rolko-wrotkiJak już wiemy rolki to doskonały sposób na zgubienie zbędnych kilogramów, poprawienie sobie humoru i utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej. Jednak na rynku znaleźć można tak wiele modeli rolek, że trudno wybrać ten najwłaściwszy. Oto porównanie rolek tradycyjnych i 2w1, które rozwieje wszelkie wątpliwości.

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest funkcjonalność rolek. Jak łatwo się domyślić rolki 2w1 mają więcej funkcji. Łączą bowiem w jedno dwa sprzęty ? rolki i wrotki. Należy jednak sprawdzić czy taki zestaw nie odbił się niekorzystnie na standardzie wykonania, wytrzymałości czy wygodzie użytkowania. Kupując tradycyjne rolki mamy pewność, że są one specjalnie wyprofilowane do rolkowej jazdy. Zestaw 2w1 będzie natomiast dużo lepszym rozwiązaniem jeśli dopiero rozpoczynamy przygodę z jeżdżeniem. Na wrotkach o wiele łatwiej się utrzymać, a kiedy nabierzemy już wprawy wystarczy tylko zmienić płozę i można szaleć na rolkach.

Niewątpliwie to czy lepszy będzie dla nas zakup rolek tradycyjnych czy rolko-wrotek zależy także od tego, czego oczekujemy od sprzętu. Jeśli ma on nam służyć do jazdy rekreacyjnej i od czasu do czasu to zakup rolko-wrotek jest dobrym pomysłem. W razie znudzenia się którąś z opcji wystarczy tylko zmienić płozę. Natomiast jeśli mamy zamiar uprawiać na rolkach np. fitness to warto zakupić tradycyjne rolki, które będą profesjonalnie przygotowane do tego sportu.

Większość z nas kupuje także rolki swoim dzieciom. I wówczas również stajemy przed dylematem, którą opcję wybrać. Oprócz wytrzymałości, komfortu jazdy sprzęt musi spełniać jeszcze jedno zdanie ? dopasowywać się do stale rosnącej nogi dziecka. I tutaj nie znajdziemy wielkich różnic między rolko-wrotkami a rolkami tradycyjnymi. Oba rodzaje sprzętu posiadają systemy regulacyjne, a wielkość regulacji zależy od poszczególnych modeli.

Opcje rolek różnią się oczywiście cenowo. Trzeba pamiętać, że za cenę rolko-wrotek możemy kupić rolki lepszej klasy. Jeśli jednak zależy nam na podwójnej funkcjonalności to rolki 2w1 też będą dobrym pomysłem.

Na czym wy zaczynaliście swoją jazdę na rolkach?

Skomentuj ten wpis