Blog o rolkach

Kochasz jazdę na rolkach? Ten blog jest dla Ciebie!

Skąd wiedzieć, że kask dobrze leży_

0
źródło: pinterest.com

źródło: pinterest.com

Bez względu na to czy używasz rolek do zabawy czy do ćwiczeń – pamiętaj, że zawsze należy nosić kask. W tym wpisie powiem wam, jaki kask należy kupić i jakie to uczucie, kiedy pasuje właściwie. Gdy idziesz do sklepu, aby kupić kask zazwyczaj możesz znaleźć modele w różnych rozmiarach:

Niektóre z nich mają następujące oznakowanie:

  • kask mały
  • kask średni
  • kask duży
  • kask bardzo duży

Niektóre kaski mają oznaczenia względem grup wiekowych, takie jak:

  • kaski dla dzieci
  • kaski dla młodzieży
  • kaski dla dorosłych

A skąd wiedzieć, że kask pasuje?

To właśnie mam zamiar Ci powiedzieć. Po umieszczeniu go na głowie musisz ją potrząsnąć i zobaczyć, czy jest luźny lub czy czasem nie ślizga się na głowie. Nie powinno mieć to miejsca, jeśli rolki kask faktycznie Ci pasuje. Jeśli możesz zmieścić więcej niż palec między głową a kaskiem to jest zbyt duży. Innym sposobem, aby mieć pewność, że Twój kask pasuje jest upewnić się, że pasek podbródka dobrze leży na brodzie, nie raniąc ciebie. Nigdy nie powinien ot tak wisieć pod brodą. I zawsze należy upewnić się, że jeśli kask ma zatrzaski to w trakcie przymiarki wszystkie z nich muszą być zatrzaśnięte.

Jednak kask może być też zbyt mały. Jedną z rzeczy, można zauważyć, gdy kask jest zbyt mała jest to, że będzie Ci w nim głowa boleć, kask taki też po założeniu i zdjęciu zostawi odciski na Twojej głowie. Może nawet ciągnąć za włosy. Upewnij się, że paski nie wbijają się w skórę, i że czujesz się w nim komfortowo, ale nie zbyt luźno.

Nadrzędnym celem tego, że kask faktycznie pasuje jest oczywiście nie tylko wygoda, ale przede wszystkim to, że wtedy będzie Ci oferował najwyższy poziom bezpieczeństwa. Jeśli kask jest zbyt duży lub zbyt mały i upadniesz – może poważnie zranić głowę. Każdego roku zbyt wiele osób umiera z powodu nie noszenia kasku. Dobrze dobrane kaski zmniejszają ryzyko urazu głowy lub wstrząśnienie mózgu nawet o 88 procent! To jest duża liczba.

Więc mam nadzieję, że po moim artykule, już będziesz wiedzieć czy kask Ci naprawdę pasuje. Mam nadzieję, że będziesz już wiedział skąd wiedzieć że kask jest zbyt ciasny lub zbyt duży. Należy również pamiętać, że kask trzeba nosić zawsze gdy jeździ się na rolkach.

Skomentuj ten wpis