Blog o rolkach

Kochasz jazdę na rolkach? Ten blog jest dla Ciebie!

Przechowywanie rolek

0

torbarolkowaRolki, jak każdy sprzęt sportowy mogą ulec zniszczeniu wskutek niewłaściwego przechowywania. Drobinki kurzu czy wilgoć nie są bowiem dla nich najlepszymi towarzyszami. Mogą one doprowadzić do uszkodzenia kółek lub skorupy zewnętrznej buta, przez co rolki tracą swoje cenne właściwości. Ponadto, skorupa buta może ulec zarysowaniu. Porysowane rolki wyglądają natomiast dla niektórych bardzo nieestetycznie.

Wszystkim opisanym wyżej sytuacjom można zapobiec. Wiele sklepów wprowadziło do swojej oferty akcesoria do rolek umożliwiające ich transport oraz przechowywanie. Rolki możemy więc trzymać albo w specjalnych rolkowych plecakach, albo w praktycznych, dwukomorowych torbach. Oba rozwiązania są bardzo wygodne.

Torba na rolki podzielona jest na dwie części. Każdy but ma w niej swoje miejsce. Skorupy rolek nie stykają się ze sobą, są więc mniej podatne na uszkodzenia i zarysowania. Niemal wszystkie torby zapinane są na zamek. Rolki są więc dobrze zabezpieczone i nie wypadną z torby podczas transportu. Ponadto, większość toreb posiada siateczkę ułatwiającą wentylację. Do rolek dociera więc świeże powietrze, które pozwala pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z ich wnętrza. Torby przystosowane są do przenoszenia w dłoni. Można je również nosić na ramieniu. Ponadto, torbę na rolki można wykorzystać także jako miejsce do przechowywania innych rzeczy. Z łatwością zmieścimy w niej wszystkie drobiazgi potrzebne do uprawiania każdego rodzaju sportu.

Plecak turystyczny jest znakomitym rozwiązaniem w sytuacji, gdy na rolkach pokonujemy duże odległości. Nie przeszkadza on podczas jazdy i sprawia, że w każdej chwili możemy zdjąć rolki, schować je do wnętrza plecaka, a dalszą część trasy pokonać pieszo. W rolkowym plecaku zmieścimy zamienne obuwie, ochraniacze oraz butelkę z wodą. Niektóre rolkowe plecaki mają odpowiednio wyprofilowany tył, który gwarantuje świetny przepływ powietrza i sprawia, że na plecach nie tworzą się mokre od potu plamy. Plecaków na rolki można używać także na co dzień. Doskonale sprawdzą się jako plecaki miejskie czy szkolne.

Jak zatem widać, produkty służące do przechowywania i transportu rolek są bardzo uniwersalne. Ich zakup z pewnością nie będzie więc kolejnym zbędnym wydatkiem.

Skomentuj ten wpis