Blog o rolkach

Kochasz jazdę na rolkach? Ten blog jest dla Ciebie!

Cracovia Marathon na rolkach 2014

0

cracovia-maratonJesteś miłośnikiem rolek i chciałbyś zrobić na nich coś szalonego? Cracovia Marathon będzie właśnie dla Ciebie! Celem tego wyścigu jest nie tylko możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w jeździe na rolkach, ale również integracja skatingu z wielbicielami biegania. Takiej imprezy nie można więc przegapić!

Cracovia maraton odbędzie się 17 maja 2014 roku. Zostało więc jeszcze trochę czasu, aby się do niego przygotować. Swoją chęć udziału można zgłosić za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie www.cracoviamaraton.pl. Zawodnicy wystartują z Alei 3-go maja na Błoniach Krakowskich o godz. 16.00. To miejsce stanowi jednocześnie metę całego wyścigu. Aby ukończyć maraton, każdy zawodnik musi pokonać dwanaście okrążeń, trasą biegnącą wzdłuż terenu Błoń. Po drodze ustawione będą punkty, w których zawodnicy będą mogli się odświeżyć oraz nawodnić organizm. Każdy będzie miał do dyspozycji niegazowaną wodę mineralną oraz kubki z napojami izotonicznymi.

W maratonie tym wystartują jednocześnie biegacze i rolkarze. Aby pokonać przewidziany dystans na rolkach, niezbędne jest ukończenie szesnastego roku życia. Zawodnicy obowiązkowo muszą mieć także kaski ochronne oraz ochraniacze na kolana i łokcie. Przed rozpoczęciem maratonu, należy zgłosić się do punktu startowego w celu odbioru pakietu zawodniczego. Pakiety te będą wydawane na podstawie dowodu tożsamości oraz potwierdzenia wniesienia opłaty startowej.
Zawodnicy klasyfikowani są według dwóch schematów: głównej kategorii kobiet i mężczyzn oraz w kategoriach wiekowych. Każdy startujący otrzyma pamiątkowy medal, a zwycięzcy zostaną nagrodzeni pucharami. W regulaminie zawodów przewidziano także nagrody rzeczowe.

Maraton ten to znakomita okazja do dobrej zabawy i poznania ludzi o podobnych zainteresowaniach. Zachęcamy do udziału!

Regulamin zawodów znajdziecie tutaj: http://www.zis.krakow.pl/pl/cracovia-maraton/regulamin-cracovia-maraton-na-rolkach-2014

Skomentuj ten wpis