Blog o rolkach

Kochasz jazdę na rolkach? Ten blog jest dla Ciebie!

W jakiej cenie odwodnienia liniowe?

0

Na początku wyjaśnimy w jakim celu budowane jest odwodnienie liniowe, następnie zapoznamy Państwa z kosztami jego budowy. W głównej mierze skupimy się na dwóch rodzajach odwodnień – łazienkowym oraz garażowym.

Cel budowy odwodnień liniowych

Odwodnienia liniowe garażowe tworzone są w celu odprowadzenia wody powstałej w wyniku opadów deszczu lub topnienia śniegu, natomiast łazienkowe mają na celu odprowadzenie wody powstałej podczas brania prysznica. Budowa odwodnienia liniowego w garażu ma przede wszystkim zapobiec jego zalaniu, natomiast w przypadku łazienki zapewnia ono bezpieczeństwo, gdyż pozwala na eliminację brodzika, o który – w szczególności osoba starsza – mogłaby się potknąć.

Od czego zależy koszt budowy odwodnień liniowych?

W pierwszej kolejności skupimy się na odpływie liniowym łazienkowym. Odwodnienie liniowe, nazywane często także odpływem liniowym, jest wbudowaną w podłogę rynienką dzięki której woda zostaje odprowadzona do systemu kanalizacyjnego. Rynienka przykryta jest często estetycznie wyglądającą kratką – jedynym widocznym elementem odwodnienia. Kratkę można zdejmować, dzięki czemu znajdujące się w nim elementy – rynienkę i syfon można wyczyścić. Na wyższą cenę odwodnień wpływa wyjmowane sitko, które wyłapuje zanieczyszczenia i ułatwia robienie porządków.

Koszt budowy odpływu liniowego zależy też od tego w jakiej części pomieszczenia chcielibyśmy go zamontować. Tutaj duże znaczenie ma miejsce, w którym chcielibyśmy go zamontować. Zatem odpowiadając na pytanie o to, w jakiej cenie  odwodnienia liniowe, warto zauważyć, że odpływ można zainstalować na podłodze, u dołu ściany, na samym środku lub w kącie łazienki. Elementy do budowy klasycznego podłogowego odpływu liniowego możemy zakupić już od ok. 100-200zł. Odpływ narożny, polecany jest w szczególności do małych łazienek. Narożny odpływ liniowy w kształcie trójkąta zakupimy nieco drożej, bo za ok. 300 zł. Na rynku znajdziemy również o wiele lepiej wyglądające odpływy narożne z bardzo estetycznie wyglądającymi rusztami, lecz tutaj należy założyć kwotę od 400 zł wzwyż. Ogromny wpływ na ceny mają materiały wykorzystane do produkcji odwodnień. W przypadku odwodnień łazienkowych do wyboru mamy materiały takie jak kamień, szkło, stal a nawet drewno egzotyczne! Jeśli chcemy zbudować nowoczesne wnętrze, wybrać możemy odwodnienie z oświetleniem LED.

Firma Bielbet oferuje rozwiązania w postaci odwodnień liniowych betonowych, polimerobetonowych, oraz innych – wykonanych z tworzywa sztucznego. Ważne jest również to, jaki rodzaj pokrywy posiada odwodnienie – może być ona wykonana z żeliwa, stali ocynkowanej lub tworzywa sztucznego. Pod uwagę przy zakupie trzeba brać też ich wielkość oraz klasę obciążeń. Najtańszy odpływ liniowy szczelinowy do garażu znajdziemy już za ok. 300 zł, natomiast w większości miejsc jego cena jest dwa razy wyższa! Należy przy tym pamiętać, że w niektórych garażach wymagana jest budowa aż dwóch odwodnień.

Poza garażami, zewnętrzne odwodnienia liniowe wykorzystywane są także w celu odprowadzenia wody z różnego rodzaju podjazdów, ogrodów czy też chodników miejskich.

Cena budowy odwodnień liniowych w dużej mierze zależy od nas samych – im bardziej zależy nam na estetycznym czy luksusowym wyglądzie pomieszczenia, tym wydamy większą kwotę.

Skomentuj ten wpis