Blog o rolkach

Kochasz jazdę na rolkach? Ten blog jest dla Ciebie!

Jazda na rolkach do tyłu

3

Jazda na rolkach to całkiem niezła frajda. Kiedy już nauczymy się na nich dobrze jeździć, chcemy czegoś więcej ? w takiej sytuacji, dobrze jest wypróbować jazdę na rolkach do tyłu. Ale jak to osiągnąć? Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, wymaga jedynie troszkę czasu i poświęcenia.

Dla osoby, która jeździ na rolkach i zna podstawy tego sportu, nauka jazdy do tyłu nie powinna stanowić większego problemu. Wszyscy, którzy swoją przygodę z tym sportem dopiero zaczynają, poleca się najpierw dobre wyćwiczenie jazdy do przodu, aby nabrać poczucia pewności i stabilności, i dopiero wtedy rozpocząć naukę jazdy do tyłu. Jednak, jedno jest pewne: umiejętność tę może posiąść każdy, niezależnie od wieku.

Pierwsze ćwiczenie, które wykonuje się najczęściej, gdy chcemy nauczyć się jazdy w tył, polega na odpowiednim ustawieniu i wykonywaniu tych samych ruchów. W jaki sposób je wykonać? Ustawiasz się bokiem do bandy lub barierki, trzymając się jej jedną ręką. Bardzo ważne jest ustawienie stóp, które ma przypominać literę V, a więc czubki stóp położone bliżej siebie, a pięty oddalone. Pamiętaj o tym, aby nogi były ugięte w kolanach, a tułów leciutko pochylony do przodu. Jazda na rolkach w tył polega dokładnie na tym samym co jazda do przodu, a więc na przenoszeniu ciężaru ciała z jednej nogi na drugą. ? podobnie w tym ćwiczeniu, przenoś ciężar z jednej nogi na drugą, kolejno ją podnosząc i wracając do pozycji wyjściowej. Cały czas stój w miejscu, wykonuj ruchy tylko nogami. Jeśli złapiesz już odpowiedni rytm i poczujesz się pewnie, puść bandę i przekonaj się jaka prosta jest jazda do tyłu!

Oczywiście, za pierwszym razem może się to okazać trudne, ale z kolejnymi próbami przyjdą na pewno znaczne postępy. Zawsze pamiętaj, że przy nauce nowych tricków, należy zakładać ochraniacze na kolana i łokcie, zapewnia to nie tylko ochronę, ale czując się pewniej, jesteśmy w stanie więcej od siebie wymagać i przełamać strach. Nigdy też nie wybieraj zatłoczonych miejsc na tego typu ćwiczenia, by nie przeszkadzać i nie zrobić krzywdy komuś, bądź sobie.

Tutaj krótki film, który być może pomoże Wam nauczyć się jeździć na rolkach do tyłu:

3 komentarze

 1. Smarkula

  Potwierdzam jazda tyłem jest bardzo łatwa .Ja nauczyłam się wygłupiajac z koleżankami, zaczełam ustawiać nogi tak jak by porzód był tyłem a tył przodem i wyobraziłam sobie że mam odwrócony tółów i że tak naprawde jade do przodu…
  Jazda tyłem się bardzo przydaje gdy toważyszymy osobie ktora idzie na pieszo, a chcemy z nią pogadać .
  pozdrawiam 🙂

  Odpowiedz
  • admin

   Bardzo nam miło – takie informacje są dla nas budujące! I motywują do jeszcze częstszych wpisów:)!

   Odpowiedz

Skomentuj ten wpis