Blog o rolkach

Kochasz jazdę na rolkach? Ten blog jest dla Ciebie!

Pomysły na aktywność jesienią – nie tylko rolki i nie tylko dla dzieci!

0
źródło: pinterest.com

źródło: pinterest.com

Jesień to świetny czas w roku, aby dziecko wyszło na zewnątrz i cieszyło się świeżym powietrzem. Letnie ciepło odeszło i można się zrelaksować w jesiennym powietrzu. Jedną z zalet spędzania czasu na świeżym powietrzu jest to, że może to być tak zabawne i radosne, że ledwie zauważysz, że masz ćwiczenia. I to świetny sposób, aby pokazać aktywny tryb życia swoim dzieciom lub wnukom, a jednocześnie spędzać trochę czasu razem.

Oto kilka pomysłów na działania, które sprawią, że cała rodzina będzie się poruszać tej jesieni!

1. Pozbierajcie trochę liści

Dlaczego to jest dobre? Ugięcie nóg, poruszanie ramionami i zbieranie liści to świetny sposób na pompowanie serca. Tworzy również siłę w nogach, rdzeniu, ramionach.

Niech będzie bezpiecznie: Praktykuj prawidłową postawę, aby zapobiec urazom. Jeśli chcesz zabrać z sobą malucha dobrze przemyśl wybór nosidełka turystycznego. W ten sposób mięśnie nóg będą obciążały ciężar, a nie plecy.

Pomysł dla dzieci:

Zorganizuj małe zawody. Zobacz kto potrafi zebrać najwięcej liści; zwycięzca otrzymuje nagrodę. Potem niech dzieci wskoczą w utworzoną z liści kupkę!

2. Zabawy w parku

Dlaczego to jest dobre? Park jest pełen huśtawek, ścieżek spacerowych i otwartych przestrzeni, więc na pewno każdy kto się tam wybierze świetnie spędzi czas bez względu na to, co chce robić.

A możliwości jest bez liku!

  • Jazda na rolkach.

  • Fitness.

  • Jazda na desce.

  • Bieganie.

Zanim się tam wybierzesz z dziećmi – zjedz zdrowy obiad, zabierz ze sobą trochę przekąsek pobudzających energię (takich jak plasterki jabłka z masłem orzechowym lub hummus z marchewką i krakersami pełnoziarnistymi) i dużą ilością wody. Chociaż pogoda jest chłodniejsza, nadal trzeba pilnować dobrą kondycję.

Polecamy też różne ćwiczenia, takie jak marsze, przerzuty, podskoki i skoki. Lub zorganizuj przeszkody z szyszek. Pamiętaj też, że nie chodzi o doskonałą technik, ale o świetną zabawę. To może oznaczać częste zatrzymania przekąski czy na odpoczynek.

Skomentuj ten wpis