Blog o rolkach

Kochasz jazdę na rolkach? Ten blog jest dla Ciebie!

Istota donic przemysłowych: wydajna uprawa roślin

0

Lubimy dekorować nasze ogrody i wnętrza domostw roślinnością, często nie zastanawiając się dlaczego właściwie to robimy. Być może dlatego, że instynktownie pragniemy się wyciszyć i powrócić na łono natury. To ogromna zaleta, bowiem rośliny produkują tlen, oczyszczają powietrze a przebywanie w ich otoczeniu poprawia nastrój. Często otaczamy się takimi roślinami, które nie tylko pięknie wyglądają i ładnie pachną, ale też można wykorzystać je np. w ziołolecznictwie czy kosmetyce domowej. Jeśli chcemy mieć pewność co do jakości roślin, warto zakupić je w sprawdzonym miejscu, gdzie zadbano o nie już na etapie produkcji lub też wziąć sprawy w swoje ręce – od podstaw. W jaki sposób?

Wszystko zaczyna się od podstaw: doniczka przemysłowa – jej odpowiedni dobór ma ogromny wpływ na wzrost roślin

To czy roślina będzie dobrze wzrastała, zależy już od momentu jej kiełkowania i ukorzeniania się, czyli od momentu zasiania ziarenka. Jedną z ważniejszych składowych, która ma wpływ na dobry wzrost, jakość i wytrzymałość roślin jest dobór odpowiedniej doniczki przemysłowej. To właśnie takie doniczki wykorzystuje się w szkółkach ogrodniczych czy innych miejscach, w których pracownicy zajmują się hurtową produkcją roślin. Czym takie donice powinny się odznaczać i czy warto w nie inwestować?

Istotą donic przemysłowych jest wydajna uprawa roślin, dlatego na ich spodzie zostały odwiercone otworki do odprowadzania nadmiaru wody. Są one niezbędnym rozwiązaniem w przypadku automatycznego nawadniana roślin, stosowanego najczęściej na dużych halach produkcyjnych lub w większych szkółkach ogrodniczych. Do zadań doniczek produkcyjnych należy utrzymywanie odpowiedniej temperatury i wilgotności podłoża, które są szczególnie istotne w momencie, kiedy rośliny zaczynają kiełkować.

Donice przemysłowe nadają się zarówno do wykonywania ręcznych jak i maszynowych nasadzeń, co znacznie przyspiesza proces produkcyjny. Doniczki przemysłowe można wykorzystywać również na własny użytek. Do jednej z wielu zalet ich zakupu należy niewielki koszt. Ceny donic plasują się w przedziale od 30 groszy do kilkunastu złotych, w zależności od ich rozmiaru jak również naszych preferencji. Możemy wybrać nie tylko dowolny kształt donicy ale również zdecydować o ilości miejsc na sadzonki w specjalnych doniczkopaletach, które pomieszczą nawet do 250 sadzonek!

Pojemniki do produkcji roślin warto zakupić u znanego producenta, który skupia się na ich jakości oraz odporności na wszelkie warunki atmosferyczne, do których zaliczamy promieniowanie słoneczne czy spadki temperatur. Przez zakupem zwróćmy też uwagę na to, czy pojemniczki są na tyle elastyczne, że można wyjąć z nich roślinę bez uszkodzenia jej systemu korzeniowego!

Skomentuj ten wpis